У Коледжі Національного фармацевтичного університету відбувся Тиждень рідної мови

9 листопада — День української писемності й мови, дата, яку в українській спільноті прийнято вважати чудовою нагодою для того, щоб ще раз висловити щиру шану рідному слову.

Традиційно цього дня в Коледжі НФаУ стартує Тиждень рідної мови: щодня студенти й викладачі мають змогу взяти участь у яскравих заходах насиченої тижневої програми, продемонструвати свої мовні знання, творчі здібності, розважитися та виграти призи.

Відкрився тиждень проведенням І етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Шевченка та Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика, перемогу в яких вибороли Тетяна Сильова (група Ф-16), Вікторія Федяй (група Ф-13), Єлизавета Фунг (група Ф-13), Вікторія Терещук (група Ф-24). Дівчата представлятимуть Коледж НФаУ на змаганнях обласного рівня.

У вівторок, 11 листопада, пройшов конкурс ораторської майстерності, в якому взяли участь 12 студентів. Один за одним на сцені з’являються Кайдашиха, Одержима, Леся Українка, Михайло Коцюбинський… і навіть сама Україна. Емоціями болю сповнені монологи учасниць про Чорнобильську трагедію (за повістю Катерини Мотрич «Політ журавлів над нетолоченими травами») та лист доньки батькові з фашистської неволі. Зал проводжає юних ораторів (Каріна Карпенко (група Ф-21), Софія Явтуховська (група Ф-31)) шквалом оплесків, адже кожному відгукуються у серці долі тисяч українців, що пережили страшні трагедії… У змаганні за титул найкращого в красномовстві та акторському таланті перемогла студентка-першокурсниця Марина Бурсала (група Ф-103), з вуст якої ще раз пролунало незабутнє «І мертвим, і живим…» геніального Кобзаря.

Виступи учасників супроводжували українські пісні, народні танці, поетичні доробки класиків та юних поетів коледжу, що ще раз засвідчило неймовірне багатство української культури.

Середа стала днем українського театру. Закінчилася остання пара, і лекційна аудиторія перетворилася на театральну сцену, з якої звучать пророчі слова талановитої поетеси Ліни Костенко. Виставу «Неповторність» за поезією живого класика представив сучасний харківський театр «P.S.», трупа якого вже не вперше відвідує з постановками Коледж НФаУ.

У четвер, 13 листопада, читальна зала коледжу «стає» світлицею «Українська вишивка». Акцент заходу – проведення акції «Рушник єднання», в ході якої кожен бажаючий міг вишити елемент рушника за запропонованою схемою, долучившись тим самим до колективного творіння. Як виявилося, умільців у цій справі в коледжі більше, ніж очікувалося, а наймайстерніші з них уже представили власні вишивки на виставці.

І на завершення тижня, в п’ятницю, учасники літературної студії «Alter Ego» провели творчий конкурс «Поетична майстерня». Студенти мали нагоду створити власні поетичні шедеври та позмагатися за приз. Усім відомо, що Коледж НФаУ славиться юними поетами, які неодноразово здобували перемогу на конкурсах міста. У цьому році лідерами поетичних змагань стали Дар’я Овєчкіна (група Ф-15) та студентка НФаУ Марина Ільїчова (група КФ-3).

Протягом тижня коридори коледжу прикрашали стіннівки, об’єднані єдиною тематичною спрямованістю: «Я — українець». Переможців (Олена Колєснік (група Ф-21) та Вікторія Білецька (група А-20) визначив студентський парламент Коледжу НФаУ.

Пошуки ефективного поєднання традиційних та інноваційних форм і методів у навчальному процесі продемонстрували викладачі циклової комісії мови та літератури на проведених протягом тижня відкритих заняттях (група Ф-23, викладач Юлія Рибалко — «Розділові знаки в простому та складному реченнях»; група Ф-10, викладач Оксана Халіман — «Літературна конференція»). Особливе зацікавлення викликало бінарне заняття «А квіти мають солодкий аромат», що провели викладачі мови та фармакогнозії (Олена Бондаренко, Маргарита Золотайкіна). Студенти випускної групи (Ф-34) змогли блискуче продемонструвати як мовні, так і професійні знання, а викладачі — зацікавити всіх присутніх і довести доцільність таких занять.

Святковий тиждень добіг кінця. Переможців визначено, подарунки вручено. Вчорашні святкові заходи вже стали черговою яскравою сторінкою історії Коледжу НФаУ.

Фото:


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...