В Університеті «Україна» відбувся фестиваль студентської творчості

Наприкінці травня в Університеті «Україна» День вишиванки відзначили фестивалями студентської творчості.


Останній місяць весни. Природа квітне й зеленіє. Уся земля – як вишиванка. Тож чи треба дивуватися тому, що саме у травні Україна святкує День вишиванки?.. Університет «Україна» додав до картини цього дня мистецьких барв.

21 травня 2015 року у Києві, в університетському містечку на площі Знань (вулиця Львівська, 23) відбувся фінальний етап 12-го Фестивалю-конкурсу студентської творчості «Університетське літо-2015» і 12-го Фестивалю студентської творчості молоді з особливими потребами «Сяйво надій-2015». Цього року фестивалі вирішено було об’єднати у спільне мистецьке свято, однією з родзинок якого став національний стиль вбрання.

Об’єднання фестивалів

Фестивалі націлені на патріотичне виховання студентів, підтримку молодих талантів, а також – на надання їм можливості реалізувати свій творчий потенціал, адаптацію та інтеграцію студентської молоді з інвалідністю в соціальне середовище засобами мистецтва, пошук оригінальних зразків художньої творчості та підвищення художнього рівня аматорського мистецтва.

Партнерами свята виступили Національна Асамблея інвалідів України; Служба у справах дітей м. Києва; Всеукраїнська громадська організація студентів-інвалідів «Гаудеамус»; Благодійна фундація «Відкриті серця України»; Благодійний фонд «Добробут ХХІ століття»; Київське міське відділення Фонду соціального захисту інвалідів; Святошинська районна у м. Києві державна адміністрація; Національна організація скаутів України (НОСУ); Первинна профспілкова організація працівників Університету «Україна»; Скаутське об’єднання «СОУС»; Спілка громадських організацій інвалідів Києва (СГОІК); Київське відділення Національного олімпійського комітету України; Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Фінал фестивалів «Сяйво надій» та «Університетське літо» містив у собі не лише грандіозний гала-концерт, а й виставку творчих робіт учасників, благодійний ярмарок, прес-конференцію студентів та випускників Університету «Україна», церемонію нагородження переможців.  На площі Знань учасників та гостей свята зустрічав оркестр духових інструментів «Мелодія».

Фестивалі «Університетське літо» та «Сяйво надій» продемонстрували розмаїття творчих номінацій. Це – художнє, декоративно-прикладне, вокальне, театральне мистецтво; фотомистецтво; хореографія; інструментальна музика; літературний жанр (авторська поезія і проза); розмовний, оригінальний та спортивний жанри.

Оцінювало студентську творчість поважне журі на чолі з Першим проректором Університету «Україна», доктором філософських наук, професором Іваном КУЧЕРЯВИМ.

Учасники фестивалю представляли чи не усі територіально-відокремлені підрозділи Університету «Україна»: шість Інститутів і факультет базової структури, а також коледж «Освіта»; Білоцерківський інститут економіки та управління; Вінницький інститут; Івано-Франківська та Дубенська філії; Карпатський інститут підприємництва; Миколаївський міжрегіональний інститут розвитку людини; Кіровоградський інститут розвитку людини; Луцький інститут розвитку людини та ін.

Абітурієнтам, які відвідали фестиваль і подали заяву на вступ під час свята, було гарантовано п’ятивідсоткову знижку на оплату навчання в Університеті «Україна».

Гала-концерт фестивалів «Університетське літо» та «Сяйво надій» розпочався з офіційних заходів, зокрема – відбулося вже традиційне підняття прапорів Університету «Україна», міста Києва та нашої держави – України. Цю почесну місію виконали Ганна СЛАВІНСЬКА – екс-президент студентського самоврядування, випускниця Хмельницького інституту соціальних технологій Університету «Україна»; Роман Харчук – майстер спорту, призер чемпіонату Європи з бадмінтону, студент Вінницького інституту Університету «Україна»; Роман ПЕРЕХРЕСТ – президент студентського самоврядування, студент коледжу «Освіта».

Ведучі заходу – студентка 3-го курсу Коледжу «Освіта» Юлія РИБАЛЬЧЕНКО і студент 4-го курсу Інституту соціальних технологій Сергій УШЕРЕНКО.

Гості та привітання

Слово для привітання взяв перший проректор Університету «Україна» Іван КУЧЕРЯВИЙ:

− Шановні друзі! Насамперед хотів би передати учасникам і гостям нинішнього заходу найщиріші вітання від ректорату Університету, особисто від Президента Університету Петра Михайловича Таланчука з нагоди проведення Дванадцятого Фестивалю-конкурсу студентської творчості «Університетське літо-2015» і Дванадцятого Фестивалю студентської творчості молоді з особливими потребами «Сяйво надій-2015».

Це щорічні заходи Університету «Україна», що стали вже і нашою традицією, і нашою історією, і нашою родзинкою.

Унікальність нашого вищого навчального закладу визначається не тільки його демократизмом, інноваційністю і толерантністю, а й сповідуванням національних цінностей та прагненням до гармонійного розвитку української молоді.

Сімнадцять років поспіль студенти Університету «Україна» складають гідну когорту серед лав українського студентства і на рівні навчальних і наукових здобутків. Наші студенти і викладачі завжди є активними учасниками всіх прогресивних суспільних процесів. Вони стояли на Майдані, вони воюють в зоні Антитерористичної операції, вони ведуть активну волонтерську діяльність. Наша праця, наша громадянська позиція і наші свята переконують: новітню Україну буде розвивати і будувати освічена, завзята, патріотична і талановита молодь.

Бажаю всім учасникам Фестивалю творчого горіння, невичерпного натхнення і нових здобутків!

Хочу висловити щиру подяку організаторам нашого заходу, усім його учасникам і гостям, а також педагогам, які формують мистецькі смаки нашої молоді.

А глядачам бажаю пережити справжню мистецьку насолоду від споглядання і співпереживання аматорської творчості нашого студентства.

 

Слово надали також і гостям свята та членам журі:

Директор Служби у справах дітей м. Києва Валерій ТАНЦЮРА:

Шановні учасники фестивалю, студенти, викладачі, члени журі! Ми щиро вітаємо вас і хотіли б подякувати насамперед викладачам за чудово підготовлених спеціалістів, а студентам за те, що вони беруть активну участь у виконанні соціальних програм Київської міської адміністрації, служби у справах дітей і соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді. І учасники фестивалю, і інші студенти Університету «Україна» − завжди активні учасники наших заходів, помічники соціальних працівників у виконанні всіх наших програм.

Керівник науково-дослідної частини Університету «Україна Ганна НІКУЛІНА:

Сьогодні на нашому святі зустрілися і весна, і літо, і молодість, і краса, і надія. І це, безумовно, дуже знаково, тому що в Університеті «Україна» дбають не лише про майбутню професійну підготовку студентів, а і про розвиток їхніх наукових, творчих, спортивних і всіляких здібностей, які вам допоможуть в майбутньому.

Червоне і чорне у долі «великої» та «малої» України

Травень – це не лише весна, килими з квітів і зелені, а й пам’ять про страшне лихоліття Другої світової війни, де втрати України складали близько 40 %. На жаль, нині, через 70 років по завершенні Другої світової війни, Україна знову потерпає через бойові дії на Донбасі.

Колектив Університет «Україна» розділяє з Батьківщиною не лише радості, а й горе. Так, на вулиці Інститутській 20  лютого 2014 року в буремні дні Революції Гідності загинули випускник Луцького інституту розвитку людини Університету «Україна» Сергій БАЙДОВСЬКИЙ і студент 4 курсу цього ж інституту Василь МОЙСЕЙ. Вони долучилися до Героїв Небесної Сотні. Бойові дії на Донбасі теж нещадно косять наші ряди. Назавжди залишаться в пам’яті рідних і близьких, а також викладачів і студентів Університету «Україна» Максим БЕНДЕРОВ – студент Кіровоградського  інституту розвитку людини Університету «Україна»; Антон МОСКАЛЕНКО – студент Вінницького коледжу Університету «Україна»; випускники Кіровоградського інституту розвитку людини Університету «Україна» – Ярослав ШИМЧИК та Віталій ВОЛКОТРУБ. І досі в російському полоні знаходиться Надія САВЧЕНКО – жінка-воїн, колишня студентка Інституту філології та масових комунікацій Університету «Україна».

Усіх героїв ушанували до початку гала-концерту хвилиною скорботи…

 

Благодійний ярмарок та виставки

У рамках Фестивалю діяла благодійна виставка-ярмарок, де можна було придбати мистецькі та ужиткові предмети ручної роботи. Це були картини, вишивки, плетені прикраси, віночки тощо, а створювали їх не тільки студенти, а й учні гімназії біотехнологій № 177 м. Києва.

Викладач Інституту комп'ютерних технологій Університету «Україна» Максим ПЕТРЕНКО, боєць Національної гвардії України, перебував у травні у відпустці. У рамках Фестивалю Максим продемонстрував студентам трофеї із зони АТО.

Лія КОТЯЖ і Ольга ХАРКІНА представляли виставку «Сушка», проект «Війна як вона є» Спілки учасників, ветеранів, інвалідів АТО та бойових дій (СувіАТО):

−      «Сушка» − це формат відкритої фотовиставки, де усі, хто бажає, незалежно від рівня майстерності, могли зафіксувати ситуацію, яка зараз є на Сході України. Усі учасники могли надсилати на електронну пошту свої фотографії. Унікальність цієї виставки в тому, що половину світлин було зроблено безпосередньо бійцями. Це унікальні знімки. Саме так люди можуть побачити війну такою, якою вона є насправді.

Прес-конференція

До початку грандіозного гала-концерту відбулася прес-конференція, учасниками якої стали успішні студенти і випускники Університету «Україна» з інвалідністю.

Проректор з навчально-виховної роботи Університету «Україна» Антоніна Коротєєва у вступному слові зазначила:

−      До участі у прес-конференції ми запрошуємо тих, ким пишаємося. Адже вони досягли у своєму житті таких вершин, які іншим і не снилися. Вони є прикладом для наших студентів. Вони є взірцем того, як треба працювати і досягати поставленої мети.

У назві нашого університету є таке слово «відкритий», тобто «Відкритий міжнародний університет». Принцип відкритості власне реалізується через інклюзивне навчання, архітектурну доступність. Наші студенти мають змогу опановувати одразу декілька спеціальностей, оскільки Університет «Україна» має тісні міжнародні зв’язки. Також інклюзія полягає в тому, що ми нині об’єднали два свята «Університетське літо» та «Сяйво надій», в останньому бере участь більше 50-ти  учасників, які є призерами відбіркових турів у регіональних філіях Університету «Україна». Це говорить про те, що наші студенти талановиті, за ними майбутнє.

 

Уляна СМИРНОВА − чемпіонка світу, чемпіонка України з карате в категорії «ката на візках», срібна призерка Чемпіонату Європи серед людей з інвалідністю в категорії «ката на візках» (м. Ломмель, Бельгія, 2015 р.), директор Всеукраїнської благодійної організації «Волонтерське об'єднання «Крила», президент Спортивного клубу «Спіріт», перша віце-міс конкурсу краси «Краса без обмеженнь-2012», учасниця Громадської ради при Міністерстві молоді та спорту України, студентка «Університету «Україна» (магістратура), наголосила:

−      Спорт – це та галузь, яка не має обмежень. Спортом можуть займатися всі люди. У будь-якому віці, за будь-якого стану здоров’я. Головне – обрати для себе конкретний напрям у певному виді спорту. Я займаюся новим видом спорту – карате для людей з інвалідністю. Минулого року відбувся перший чемпіонат світу, у якому брали участь спортсмени з інвалідністю. Ми є суб’єктом передолімпійського руху. На Олімпіаді-2020 планується виступ саме каратистів. Це велика перспектива для даного виду спорту. Карате доступне для кожного.

 

Світлана ПАТРАжурналіст, автор та виконавець пісень, фіналіст міжнародної премії TOYP-2014, призерка конкурсу студентських творчих робіт із соціальних комунікацій у 2011 та 2012 роках, призерка арт-салону «Арка» як найактивніший журналіст, багаторазова призерка всеукраїнських фестивалів, учасник, переможець та почесний член журі фестивалю, випускниця Університету «Україна»:

−      Я дякую Університету «Україна» за те, що цей ВНЗ прийняв мене до своїх лав та дав змогу реалізуватися, отримати вищу освіту, розширити творчі горизонти і коло спілкування. Тут я зрозуміла, що журналістика може бути доступною для людей з інвалідністю. Саме новітні технології, такі як інтернет, скайп, соціальні мережі, мультимедійні проекти тощо дозволяють стати журналістом будь-кому.

Олена ЧИНКА − майстер спорту України, бронзова призерка Європи зі спортивних танців на візках, неодноразова чемпіонка України, переможець Національної премії «Гордість країни», володарка Всеукраїнської премії «Жінка ІІІ тисячоліття», керівник студії танцю «Геліос», учасниця, переможець та почесний член журі фестивалю, випускниця Університету «Україна»:

−      Завдяки Університету «Україна», я повірила в себе, зрозуміла, де можна знаходити сили, коли ти – людина з інвалідністю. Головне – повірити в себе, і з вірою в Бога йти вперед. Танці на візках – це не єдине, чим я займаюся. Зараз я ще занурилася у політичну діяльність, тому що зрозуміла, що партія – це той інструмент, який допоможе на державному рівні вирішувати ті проблеми, з якими стикаються такі люди, як я. Нині я є лідером Національної Демократичної партії.

Олександр ВОРОНА − президент ГО «Спілка громадських організацій інвалідів Києва», громадський діяч, учасник, переможець та почесний член журі фестивалю, випускник Університету «Україна»:

−      Оскільки я є президентом ГО «Спілка громадських організацій інвалідів Києва», головним нашим завдання є створення інклюзивного суспільства. Наші проекти змінюють суспільства на краще. Ми допомагаємо людям з інвалідністю, щоб їм було набагато зручніше жити та простіше досягати мети, навчатися та працевлаштовуватися.

Геннадій ГОРОВИЙЧлен Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, учасник, переможець та почесний член журі фестивалю, голова Київської обласної організації  ВГО «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів», автор чотирьох поетичних збірок, випускник Університету «Україна»:

− Університет «Україна» в цілому, фестивалі творчості зокрема, відіграли неабияку роль у моїй творчості. Адже тут я став не лише журналістом, а й поетом, письменником, громадським діячем. Нині я сам є співорганізатором Всеукраїнського фестивалю «Поетичний рушник», керівником літературної студії «Горлиця», тобто здійснюю наставницьку діяльність. Опікуюся, до речі, обдарованою молоддю, яка прагне письменницького і поетичного зростання. Серед початківців є люди і з інвалідністю, і без вад здоров’я.

Я би хотів подарувати шановній аудиторії декілька віршованих рядків:

Пітьма і світло, я – між ними.

Вони близькі, та є чужими.

Мов у бджолиному рою,

Шукаю істину свою.

Заполонили мені серце

То день, то ніч – як мед із перцем.

А поміж ними я стою,

Шукаю істину свою.

І сум і радість завжди поруч:

Ліворуч хтось, а хтось праворуч.

На перехресті я стою,

Шукаю істину свою.

Олександр Петров − заступник голови ВМГО «Гаудеамус», лідер команди волонтерів Краматорського центру для вимушених переселенців, учасник та переможець фестивалю, випускник Горлівського регіонального інституту Університету «Україна»:

З Університетом «Україна» я став людиною з необмеженими можливостями. У фестивалях «Сяйво надій» та «Університетське літо» я брав участь майже кожного року. Моя інклюзія розпочалася з творчості. Це були пісні, вірші, гуморески. Але найголовніше, що я хотів би відмітити, це те, що завдяки Університету «Україна» я сформувався як лідер і як небайдужа до чужої біди людина... Саме це дає мені сили працювати волонтером в зоні АТО.

Учасники прес-конференції відповіли на запитання представників ЗМІ та студентів кафедри журналістики Університету «Україна» і долучилися до свята.

 

Фестивалі та переможці

Не зважаючи ні на що, потрібно боротися за краще майбутнє – для себе і своїх дітей. І в цьому українцям споконвіку допомагають Пісня і Слово.

На гала-концерті фестивалів «Університетське літо» та «Сяйво надій» і Слова, і Пісні було вдосталь. Ще однією родзинкою гала-концерту була чи не повна відсутність російської мови та музики в репертуарі учасників. А музиканти оркестру «Мелодія» вбалися у жовто-блакитні шалики і теж грали переважно українські, французькі та італійські мелодії.

Учасники гала-концерту вражали своєю творчістю. Лунала і естрада (у виконанні Маріам КАМАРИ, Яни БУРАВЦОВОЇ та ін.), і академічний спів у виконанні Даниїла ТИЩЕНКА. Станіслав БЕШЛЕГА урізноманітнив концерт ритмами репу та    R&B, а В’ячеслав ЛЕТОВАЛЬЦЕВ і Роман ПЕРЕХРЕСТ – додали справжнього рок-драйву. Не відставали від солістів і колективи. Так, запам’яталися виступи ансамблю «Веремія» Центру художньої творчості Університету «Україна» і танцювального ансамблю «Креатив». І це лише маленька частинка від великої кількості дивовижно талановитої молоді, яку зібрав під своїм дахом Університет «Україна».

Але конкурс є конкурс, і ось – настав час оголосити переможців.

Якби фестивалі творчості, зокрема – «Університетське літо» та «Сяйво надій» мали командні заліки, як спортивні змагання чи олімпійські ігри, то серед територіально-відокремлених структур Університету «Україна» чемпіоном став би Вінницький інститут Університету «Україна». Його студенти здобули такі нагороди: Станіслав БЕШЛЕГА здобув перемогу на фестивалі «Університетське літо» в номінації «Авторська пісня». Колектив у складі Лади ЛИКОВОЇ, Олександра УМАНЦЯ та Вадима МАЙДАННИКА переміг на цьому ж фестивалі в номінації «Вокально-інструментальний ансамбль». Нагороди фестивалю «Сяйво надій» здобули Маріам КАМАРА (номінація «Пісенний вернісаж»); театральний колектив у складі Софії СМОЛЯР, Валентини УЗУН та Олексія ЛЯШКОВА (номінація «Театральне мистецтво»); Юрій МЛОДЗЯНОВСЬКИЙ (номінація «Літературна»). Роман ХАРЧУК отримав приз від первинної профспілкової організації працівників Університету «Україна»; Надія КОСТЮК – приз від директора Всеукраїнської громадської організації студентів-інвалідів «Гаудеамус» Катерини КОЛЬЧЕНКО.

Не пасе задніх і Хмельницький інститут соціальних технологій. Так, на фестивалі «Університетське літо» перемогу здобули Ольга ГОРИК (номінація «Народний танок») та Ольга ЗЕЛІНСЬКА (номінація «Народна пісня»), а Мирослав ГОВОРУН здобув перемогу на фестивалі «Сяйво надій» в номінації «Музична».

Івано-Франківська філія теж має чим похвалитися. Віталій ФЕЛИК (номінація «Фотомистецтво»), Юлія ЗЕЛЕНКА (номінація «Художнє мистецтво») здобули перемогу на фестивалі «Університетське літо», а Максим ПОЛТАВЕЦЬ (номінація «Фотографічна») – на фестивалі «Сяйво надій». Крім того, він − володар призу від Первинної профспілкової організації працівників Університету «Україна» та спец-призу журі.

Миколаївський міжрегіональний інститут розвитку людини теж має своїх переможців та призерів. Це – Даниїл ТИЩЕНКО, володар Гран-прі фестивалю «Університетське літо»; Олександр ЗВІРСЬКИЙ, переможець фестивалю «Сяйво надій» в номінації «Жестова пісня» та Юлія БУГРОВСЬКА, володарка спец-призу від Первинної профспілкової організації працівників Університету «Україна».

Білоцерківський інститут економіки та управління може теж похвалитися успіхом своїх студентів на фестивалі «Університетське літо». Так, Ірина МОСТОВЕНКО перемогла в номінації «Літературна», а танцювальний колектив «Креатив» – в номінації «Сучасна естрадна хореографія».

Базова структура (Київ) теж має своїх переможців у цьому «командному заліку». Так, чималим ужинком може похвалитися Коледж «Освіта». На фестивалі «Університетське літо» в номінації «Поезія» перемогу здобула Любов ХАРЧЕНКО, а фестиваль «Сяйво надій» подарував перемогу Світлані ПАЛУБЕЦЬ (номінація «Танцювальні ритми») та Лідії ЖАРОВІЙ (номінація «Виконавче мистецтво»). Дівчата також отримали дипломи від Київської міської соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді. Також Лідія, а ще – Анна ШИНКАРЕНКО та Тетяна САЛЬНИКОВА – отримали призи від директора Всеукраїнської громадської організації студентів-інвалідів «Гаудеамус» Катерини КОЛЬЧЕНКО. А володарем призу від Первинної профспілкової організації Університету «Україна» став Роман ПЕРЕХРЕСТ.

Гарно показали себе також студенти Інституту філології та масових комунікацій Університету «Україна» (Київ) – Євгенія БОРОДІНА перемогла на фестивалі «Університетське літо» (номінація «Естрадна пісня»). Переможцем фестивалю «Сяйво надій» став Вадим МЕЩАНІНОВ (номінація «Декоративно-прикладна»). Також він отримав диплом від Київської міської соціальної служби для сім'ї, дітей та молоді. Вікторія КЛЮШИНА отримала диплом від Київської міської соціальної служби для сім'ї, дітей та молоді, а також – приз від директора Всеукраїнської громадської організації студентів-інвалідів «Гаудеамус» Катерини КОЛЬЧЕНКО).

Інститут соціальних технологій Університету «Україна» (Київ) має таких студентів-переможців – В’ячеслав ЛЕТОВАЛЬЦЕВ (фестиваль «Університетське літо, номінація «Авторська пісня», а також диплом від Київської міської соціальної служби для сім'ї, дітей та молоді і приз від Первинної профспілкової організації працівників Університету «Україна»); переможниці фестивалю «Сяйво надій» Анастасія КАЛУГІНА (номінація «Науковець року», диплом від Київської міської соціальної служби для сім'ї, дітей та молоді); Уляна СМИРНОВА (номінація «Спортсмен року», диплом від Київської міської соціальної служби для сім'ї, дітей та молоді); Анна МАЛЕТІНА (диплом від Київської міської соціальної служби для сім'ї, дітей та молоді).

Студенти, які принесли нові нагороди у скарбничку Інституту права та суспільних відносин Університету «Україна» (Київ) – Кирило КИЯШКО (диплом від Київської міської соціальної служби для сім'ї, дітей та молоді, приз від Первинної профспілкової організації працівників Університету «Україна» та приз від директора Всеукраїнської громадської організації студентів-інвалідів «Гаудеамус» Катерини КОЛЬЧЕНКО); Дмитро КОВАЛЬЧУК (диплом від Київської міської соціальної служби для сім'ї, дітей та молоді).

Багато із переможців фестивалів «Університетське літо» та «Сяйво надій», які представляли базову структуру, займаються у Центрі студентської творчості Університету «Україна». Його директор Наталя ГАВРИЛЮК докладає великих зусиль для творчого зростання вихованців центру, тож Кирилу КИЯШКУ та Лідії ЖАРОВІЙ було що показати. А Вікторія КЛЮШИНА відвідує літературну студію «Горлиця», яка ось уже кілька років діє при Імідж-центрі Університету «Україна», керує студією випускник Університету «Україна», поет Геннадій ГОРОВИЙ. І це ще раз доводить, наскільки корисною є розвиток не лише професійних, а і творчих здібностей студентів.

Враження від фестивалю

Ірина МОСТОВЕНКО (Біла Церква):

− Дуже сподобався фестиваль «Університеське літо», я рада, що побувала тут. Враження лише позитивні.

Даниїл ТИЩЕНКО (Миколаїв):

− Фестиваль «Університетське літо» – чудовий! Я отримав море задоволення. Дуже радий був нагоді побачити нове місто, познайомитися з новими хорошими людьми з інших міст України. Приємно було, що мене послухали, що мав можливість показати себе, свій талант.

Кирило КИЯШКО (Київ):

− «Сяйво надій» для мене – щось незвичайне, феєричне! Дякую всім організаторам цього дива. Це шанс для людей з інвалідністю показати свої численні таланти. Хочу особисто подякувати Дикій Вікторії Андріївні за те, що спрямувала мене до Центру студентської творчості. Пісню для цьогорічного виступу обирав довго, хотілося показати себе теперішнього з моїми стражданнями, і пісня Миколи Мозгового мені в цьому допомогла.

Роман ПЕРЕХРЕСТ (Київ):

− За роки свого навчання я вперше зустрівся з таким фестивалем, як «Сяйво надій»! Мене вразила сила виконання номерів студентів з інвалідністю, відкритість, проникливість та простота. Їхні конкурсні номери пробирали до «мурах» по шкірі. І я вважаю за честь бути одним з організаторів такого дійства в нашому університеті. Адже робити свято для такої молоді – одне задоволення. Ми разом зі студентами волонтерського корпусу Університету «Україна» робили все, що було в наших силах і сподіваємося, що подарували учасникам та гостям фестивалю дружні посмішки та допомогу від щирого серця. Також хочеться відзначити фото-виставку «Сушка. Війна, як вона є», що проходила на території університету. Від споглядання фото уповільнювалося дихання, адже вони висвітлювали бачення війни. І те, що молодь взяла участь у цій виставці, доводить, що події в Україні їм небайдужі. Що ж сказати наостанок? Я радий, що всім студентам надається шанс відкритися! Наші таланти нас об’єднують!

Роман ХАРЧУК (Вінниця):

− Фестиваль «Сяйво надій» – це показник розвитку суспільства, яке адаптоване до потреб усіх людей незалежно від стану здоров’я. Я почувався вільно і спокійно, бо всю інформацію отримував завдяки перекладачеві жестової мови. Приємно, що мій рідний Університет показує такий високий рівень розуміння і застосування всіх новітніх технологій. Така увага і допомога сприяє моєму творчому розвиткові і спонукає до постійного зростання.

Вадим МЕЩАНІНОВ (Київ):

− Я вважаю, що таких фестивалів повинно бути більше, адже подібні заходи піднімають дух учасникам з інвалідністю, і вони розуміють, що не самотні і не відрізняються від інших нічим. Рік тому я звертався з ідеєю такого заходу до президента Університету, але мені пояснили, що такий фестиваль є – так я дізнався про «Сяйво надій». Готувався ретельно, боявся, що не встигну – мав лише дві готові роботи. Своїми роботами хотів здивувати і підняти настрій учасникам і гостям.

Анна СЛАВІНСЬКА (Хмельницький):

− Минуло два роки, відколи я закінчила Університет «Україна». Але не було, напевно, жодного дня, коли я не згадувала моменти зі свого студентського життя, тому що вони були найкращі. Кажуть, що діти виростають та, як пташенята, вилітають з гнізда, щоб збудувати свою сім’ю. Але родину Університету «Україна» неможливо забути і, тим більше, – неможливо піти з неї. Знову відвідати фестивалі «Сяйво надій» та «Університетське літо» – це дуже велика радість. Радість побачити давніх друзів, познайомитися з новими студентами, побувати у рідних і таких бажаних стінах університетської  домівки.

Наприкінці, коли зазвучав Гімн Університету «Україна», дивлячись на усіх студентів, викладачів, організаторів, які зібралися на одній великій сцені, я думала, що моя вишиванка «піде по швах» від емоцій та гордості за те, що я навчалася тут, що я є випускницею найкращого університету – Університету «Україна».

 

У кожного, хто завітав до Університету «Україна» 21 травня 2015 року, залишилися лише хороші враження. Університет «Україна» був і залишається для своїх студентів тим університетом, де молодь має змогу розвинути найліпші не лише професійні, а і творчі та людські якості.

 

Світлана ПАТРА,

журналіст Імідж-центру Університету «Україна»;

Тетяна ЛІТВІНОВА,

Вікторія ХАЛАЄВСЬКА,

студентський Медіа-центр Університету «Україна»;

Тетяна КИСЛА, 1НШТ


Фото:

 



Поділіться з друзями:   

Останні новини