Верховна Рада України та Кабінет Міністрів України переглянуть вимоги до членів НАЗЯВО

На колегії Міністерства освіти і науки України, чергове засідання якої відбулося 3 липня 2015 року за участі Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Лілія Гриневич у своєму виступі торкнулася гострої проблеми нещодавніх виборів до складу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО).


Зокрема, Лілія Гриневич підкреслила, що «суспільству необхідно показати прозорість та чесність у системі освіти, а також викорінити джерела корупції, які існували в процесі ліцензування та акредитації, присвоєнні наукових ступенів, вчених звань. Вирішення саме цих питань є однією з основних функцій Національного агентства з питань забезпечення якості вищої освіти». За словами народного депутата України, під час виборів виявилася неготовність керівництва багатьох академічних спільнот до нових стандартів якості у системі освіти.

Як відомо, Закон України «Про вищу освіту», прийнятий рік тому, передбачав створення професійно незалежної агенції, що контролювала б якість вищої освіти.  5 червня 2015 року відбулися перші, не залежні від органів влади, вибори в зазначене Нацагентство.

Однак, вибори стали прикладом того, як  «найдемократичніші законодавчі ініціативи… не можуть відразу подолати інертність (пост)тоталітарної управлінської свідомості й недостатню активність академічного середовища», - сказано у Заяві МОН, що з’явилася з приводу виборів до НАЗЯВО.

Голова Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти повідомила, що народні депутати готові внести законодавчі зміни та звернуться до Кабінету Міністрів України з ініціативою проведення кваліфікаційної перевірки обраних членів агентства. «Люди, які потрапили під дію Закону України «Про очищення влади», не можуть залишатися в системі освіти», - зазначила Лілія Гриневич.

В свою чергу, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк запевнив, що Уряд готовий підтримати ініціативу народних депутатів: «Я прошу, щоб парламент вніс відповідну ініціативу, ми її підтримаємо, і я готовий втрутитись невідкладно у це питання».

З даного питання колегія Міністерства освіти і науки України прийняла рішення:

«Колегія МОН вважає, що претенденти на членство в Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти не можуть ухвалювати ніяких рішень, поки Верховна рада України та Кабінет Міністрів України не уточнять всі обставини виборів, етичних та професійних вимог до членів НАЗЯВО».


Поділіться з друзями:   

Останні новини