КНУКіМ встановив два рекорди, що увійшли до "Книги рекордів України"

Велика кількість студентів з різних регіонів країни одягнених у форму кухарів зібралися на центральній площі Київського національного університету культури і мистецтв, щоб стати учасниками грандіозної та масштабної події: VII Всеукраїнського конкурсу юніорів з кулінарного мистецтва і сервісу.


Відкрив захід, який відбувся в середу, 20 квітня, і висловив свої щирі привітання учасникам доктор педагогічних наук, професор, відомий ресторатор Михайло Михайлович Поплавський: «У цей прекрасний весняний сонячний день я радий вітати вас з відкриттям великого кулінарного фестивалю. Сьогодні зібралася талановита молодь з усієї України, щоб продемонструвати свої вміння на VII Всеукраїнському конкурсі юніорів з кулінарного мистецтва. На наших очах формуватиметься майбутня генерація фахівців ресторанної справи, які будуть своєю майстерністю прославляти нашу країну та популяризувати українську кухню у всьому світі. Їжте українське, купуйте українське, підтримуйте українське! Тримаймо разом українську хвилю!».


Кулінарний конкурс у КНУКіМ проходив за підтримки мережі еко-ресторанів «Батьківська хата» та Асоціації Кулінарних України (АКУ). Президент Асоціації Кулінарів України, доктор технічних наук, професор Михайло Іванович Пересічний також акцентував на тому, що кулінарне мистецтво є важливою частиною становлення української нації: «З усіх куточків України сьогодні зібралася наша сім’я кулінарів, кондитерів, рестораторів. Кулінарне мистецтво – це запорука здоров’я нації, її  сила й мужність. Слава кулінарному мистецтву!»


Долучився до привітань і відомий танцмейстер, народний артист України, почесний професор КНУКіМ Григорій Миколайович Чапкіс :«Вітаю вас з цим по-справжньому великим святом. Вам дуже пощастило, що ви навчаєтеся у Київському національному університеті культури і мистецтв. Тут працює майстерний та творчий професорсько-викладацький колектив. Мене вражає масштабність роботи цих людей, їх завзятість і відданість. За що б вони не взялися, у них завжди виходить краще, ніж в інших. І на вас, студенти, попереду чекає велике майбутнє, адже з КНУКіМу виходять спеціалісти вищого класу. Я бажаю вам щастя, здоров’я, радості, любові, щоб кожен день в університеті був для вас святом, щоб вам хотілося працювати, любити, творити. Пам’ятайте, що ваше життя тільки починається!»


Творчого натхнення та яскравих ідей побажав учасникам фестивалю кандидат історичних наук, доцент, ректор Київського університету культури Володимир Іванович Пилипів, та додав: «Нехай ваше життя буде як борщ – насичене, смачне, оригінальне і щоб завжди кипіло!»

Після привітань розпочався святковий концерт хореографічною композицією у виконанні ансамблю народного танцю «Київ» Кафедри народної хореографії КНУКіМ.

Запальні пісні, які звучали протягом проекту, дарували слухачам студенти Кафедри джазу та естрадного співу Факультету музичного мистецтва. Серед виконавців – фіналісти та переможці численних Міжнародних і Всеукраїнських співочих конкурсів.

Головною ж подією дня стало встановлення Двох Національних рекордів.

Щоб зафіксувати унікальні рекорди: «Найбільша кількість кухарів на одній локації» та «Найбільша кількість видів вареників» до університету культури завітали експерти Національного реєстру рекордів України.

Яскравий флешмоб за участі студентів, знаних шеф-кухарів, відомих рестораторів, викладачів готельно-ресторанної справи, що з’їхалися з усієї України, вражав своєю масштабністю. П’ятсот три людини у формі кухаря зібралися на одній площі та сформували абревіатури організацій-партнерів проекту – VII Всекраїнського конкурсу юніорів з кулінарного мистецтва і сервісу.

Наступним досягненням став дуже апетитний рекорд України: «Найбільша кількість вареників на одній локації».

Студентсько-викладацький склад ФГРіТБ представив увазі присутніх 25 видів вареників. Серед них були і солоні, і солодкі: з картоплею, м’ясом, фруктами, ягодами, овочами, горіхами. Оригінальні вареники з чорносливом і волоськими горіхами прийшлися до смаку усім дегустаторам, та найбільше смакували гостям традиційні українські вареники із картоплею та салом.

Після встановлення рекордів студентство розійшлися по аудиторіях на майстер-класи від провідних бренд-шефів України: В’ячеслава Грибова, Сергія Назаренко, Мирослава Устянника та Віктора Фіалковського. Зацікавлені студенти та викладачі захоплено слухали цінні поради майстрів, набиралися знань та занотовували усе почуте.

А між учасниками VII Всеукраїнського конкурсу юніорів з кулінарного мистецтва і сервісу розпочалися практичні та арт-класові змагання за звання кращих у таких номінаціях, як: «Оригінальна основна страва», «Сучасна кухня», «Страва з баранини», «Страва з птиці», «Оригінальна страва з гідробіоніків», «Страва з грибів», «Паста», «Карвінг з овочів та фруктів», «Етнічна основна страва», «Ресторанні десерти», «Страва сучасної української кухні», «Золотий Український Шеф-кухар року», «Золотий Український Кондитер року», «Тематичний обід» та «Сервіс-клас».

Молоді кухарі продемонстрували на розсуд фахового журі свою кулінарну, кондитерську і сервісну майстерність, а 21 квітня були визначені переможці.


Поділіться з друзями:   

Останні новини