Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти має розпочати роботу восени

Міносвіти запропонувало чіткий план заходів із якнайшвидшого запуску Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.


Він був окреслений Міністром освіти і науки Лілією Гриневич під час зустрічі з представниками обраними до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти 15 червня 2016 року у приміщенні міністерства, - передає прес-служба Міносвіти.

«Оскільки Нацагенство є вкрай важливим органом для реформування вищої освіти в Україні, воно має запрацювати якнайшвидше. Щоб не витрачати час, ми пропонуємо розглянути підготовлений чіткий покроковий план заходів, який дозволить, за умови злагодженої співпраці, вже за декілька місяців запустити роботу агентства. Ми готові забезпечити його державну реєстрацію та підготовку необхідних документів та рішень на рівні Міністерства освіти і науки України та Кабінету Міністрів України, зокрема щодо змін до Статуту та чисельності працівників секретаріату агентства. Так само і представникам обраним до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти пропонується підготувати проекти нормативних документів, необхідних для початку роботи агентства», – запропонувала Лілія Гриневич.

Представники, обрані до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, у свою чергу погодилися із необхідністю прискорення запуску агентства та запропонували створити робочу групу із цього питання.

«До нас постійно звертаються із запитаннями чому агентство досі не створено і не працює. Тому, для прискорення роботи, пропонуємо зараз створити робочу групу із представників обраних членами Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти та представників Міністерства освіти і науки України. Ця група зможе якнайшвидше доповнити, уточнити та реалізувати запропонований план», – зауважив під час зустрічі завідувач кафедри геофізики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Сергій Вижва.

Лілія Гриневич звернула увагу, що членами Нацагенства мають стати люди із бездоганною репутацією, щоб ні у кого не виникало сумнівів щодо їх рішень. Також міністр зауважила, що Міносвіти в жодний спосіб не буде втручатися в процес прийняття рішень Нацагентства, однак підкреслила, що надзвичайно важливим є прозорість та публічність його рішень.

«Рішення мають прийматися агентством у законний спосіб, прозоро і публічно для суспільства. Ми будемо наполягати на відкритості ваших рішень – вони не мають бути прийняті кулуарно за закритими дверима. І громадяни, і держава, яка забезпечуватиме фінансування Нацагенства із державного бюджету, мають бути повністю впевнені у чесності та справедливості рішень цього органу», - зазначила Лілія Гриневич.

За словами Міністра освіти і науки України, виконання покрокового плану надасть можливість вже у вересні 2016 року провести перше легітимне засідання членів Національного агентства з питань якості вищої освіти.

«Завдання Міністерства освіти і науки України – створити умови для вашої роботи. Міністерство готове всіляко вам сприяти, допомагати організаційно та залучати зовнішніх експертів. Наприклад нам відомо, що представники, обрані до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, навіть не мали приміщення де працювати. Міністерство готове наразі надати приміщення у власній будівлі, а також приміщення Українського центру оцінювання якості освіти, щоб сприяти пришвидшенню роботи. Якщо ми працюватиме злагоджено, то вже 1 вересня Національне агентство має шанси розпочати свою роботу», - зазначила Міністр.

Окремо міністром освіти піднімалося питання необхідності якнайшвидшого створення Комітету з етики Нацагентства, оскільки на роботу такої структури існує величезний суспільний запит. В першу чергу це пов’язано із збільшенням кількості зафіксованих випадків плагіату у науковому середовищі.

Лілія Гриневич також нагадала, що Міносвіти врегулювало питання щодо правонаступності Національного агентства із забезпечення якості освіти. Одразу після його створення воно замінить Акредитаційну комісію та займатиметься ліцензуванням, акредитацією, аналізуватиме якість освітньої діяльності вишів тощо.

Слід зазначити, що постановою Кабінету Міністрів України №369 від 08.06.2016 р. затверджено склад Акредитаційної комісії, до якого також увійшли (за згодою) члени обрані до Нацагентства.


Поділіться з друзями:   

Останні новини