Сергій Храпатий заявив про спробу відсторонити його від керівництва НАЗЯВО

Про це він проінформував дізнавшись, що ректора одного з вузів, який висував його до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, просять відкликати його кандидатуру.


"Сьогодні мені стало відомо, що заступник Міністра освіти і науки Роман Греба звернувся до ректора одного з чотирьох вишів, що свого часу висунули мене кандидатом до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, з вимогою невідкладно надати документ, відповідно до якого вчена рада цього вишу нібито відкликала мою кандидатуру", - наголосив голова НАЗЯВО Сергій Храпатий.

"При цьому, мені про таке рішення вченої ради невідомо. Попри те, що вчена рада відповідно до Закону України "Про вищу освіту" не наділена такими повноваженнями, є підстави вважати, що заступник Міністра здійснює тиск на керівництво вишу. Наскільки мені відомо, такий документ, за логікою заступника Міністра, повинен стати підставою для прийняття Спілкою ректорів України подальших рішень з метою блокування роботи Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти", - наголосив він.

"У зв'язку з цим у мене виникає запитання до пана Греби: хто, коли і за яких обставин давав Вам, шановний пане заступнику Міністра, доручення вимагати надати такий документ? Це було доручення Міністра чи Ваша особиста ініціатива? Чи готовий заступник Міністра пройти поліграф-дослідження ("детектор брехні") та дати правдиву відповідь на запитання: чи звертався з вимогою надати такий документ чи ні? Факт появи такого документу сприйматиму як підставу для звернення до Національного антикорупційного бюро України із заявою про кримінальне правопорушення. У випадку реєстрації досудового кримінального впровадження слідчі органи матимуть можливість встановити факт здійснення відповідного дзвінка з робочого чи мобільного телефону заступника Міністра", заявив Храпатий.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...