У проекті Державного бюджету України на 2012 рік на науку буде спрямовано 5,7 млрд. грн.

На реалізацію найважливіших для розвитку науки та економіки державних науково-технічних програм в проекті державного бюджету на 2012 рік враховано 189 млн. грн., що на 57% перевищує обсяг поточного року.


Зокрема:

- Державна цільова науково-технічна програма «Розробка і впровадження енергозберігаючих світлодіодних джерел світла та освітлювальних систем на їх основі» – 95,4 млн. грн.;

- Державна цільова науково-технічна програма «Нанотехнології та наноматеріали» – 39,6 млн. грн.;

- Державна цільова науково-технічна та соціальна програма «Наука в університетах» – 22,4 млн. гривень.

Окрім того, з 2012 року буде розпочато реалізацію ще трьох важливих для суспільства програм:

- Державна цільова науково-технічна програма розроблення новітніх технологій створення вітчизняних лікарських засобів для забезпечення охорони здоров'я людини та задоволення потреб ветеринарної медицини – 16,1 млн. грн.;

- Державна цільова національно-культурна програма створення єдиної інформаційної бібліотечної системи «Бібліотека-XXI» – 24,8 млн. грн.;

- Державна цільова економічна програма «Створення в Україні інноваційної інфраструктури» – 10,0 млн. гривень.

Варто зазначити, що для виплати надбавки в розмірі 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати), яка постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.2011 № 373 поширена на всі категорії педагогічних працівників незалежно від їх підпорядкування, видатки у 2012 році збільшено на 1,2 млрд. гривень.

Із вказаного обсягу видатки на виплату надбавки педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти будуть збільшені на 976,7 млн. грн., педагогічним працівникам початкових мистецьких навчальних закладів – на 179,5 млн. грн., педагогічним працівникам закладів охорони здоров’я і соціального захисту – на 39,0 млн. гривень.

У наступному році на видання, придбання, зберігання і доставку підручників і посібників для студентів вищих навчальних закладів, учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів та вихованців дошкільних навчальних закладів буде спрямовано 233,2 млн. грн., що практично в два рази більше порівняно з обсягами 2011 року.

Ці кошти будуть спрямовані на видання підручників для учнів 1 класів, які будуть навчатися за новими програмами; на перевидання підручників для учнів 5-х класів; забезпечення навчальною літературою учнів спеціальних навчальних закладів; забезпечення підручників з фахових дисциплін учнів професійно-технічних училищ; на друк художніх творів серії «Шкільна бібліотека» для учнів 10-11 класів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів.

У наступному році зростуть й розміри стипендій для учнів профтехучилищ та вищих навчальних закладів на 7,9%, а студентів вищих навчальних закладів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на повному державному утриманні – на 10,6%.

Також, у проекті бюджету на 2012 рік на придбання шкільних автобусів для перевезення дітей, що проживають у сільській місцевості, передбачені видатки в обсязі 352 млн. грн., що перевищує обсяги 2011 року майже в п’ять разів. Це дасть можливість придбати 1000 шкільних автобусів, з яких 43 - спеціальні шкільні автобуси для дітей з обмеженими фізичними можливостями.

Обсяг видатків, врахованих у проекті бюджету на 2012 рік на субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною», складає 344,0 млн. грн., що більше від врахованих на 2011 рік на 21,4 відсотка та більше як в три рази порівняно з 2008 роком.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...