Ректори вузів РФ підтримують ідею президента Путіна про відродження ГТО


Ректори російських вузів підтримують пропозицію президента РФ Володимира Путіна відтворити в Росії фізкультурний комплекс ГТО («Готовий до праці і оборони») в сучасному форматі.   


«Я сам баскетболіст, багато років займався спортом і вважаю, що спорт це корисно, та й сама ідея приймати у вузи здорових хлопців - хороша. Дуже багато професорів нашого вузу, які вже у віці, захоплені спортом. У нас навіть є академік Нефедов Олег Матвійович, йому вже більше 80 років, а він дуже відомий баскетболіст», - сказав в середу РІА Новини ректор Російського хіміко-технологічного університету імені Менделєєва (РХТУ) Володимир Колесников.

У свою чергу ректор Фінансового університету при уряді РФ Михайло Ескіндаров заявив РІА Новини, що сам неодноразово здавав комплекс ГТО.

«Це допоможе оздоровити молодих людей, тому що сьогодні приблизно 80% першокурсників має якісь захворювання, навіть хронічні. У цьому питанні я згоден: чим швидше розгорнемо рух ГТО, тим краще», - сказав він.

Що стосується того, як враховувати результати ГТО при вступі до вузів, то Ескіндаров пропонує ввести так зване портфоліо, де будуть відображені показники навчання - середній бал атестата за 11 років, участь і успіхи в предметних шкільних олімпіадах, а також результати ГТО.

Фізкультурний комплекс ГТО («Готовий до праці і оборони») - програма фізпідготовки в загальноосвітніх, професійних і спортивних організаціях в СРСР. Існувала з 1931 по 1991 рік. Охоплювала населення у віці від 10 до 60 років. Здача нормативів підтверджувалася особливими значками. Щоб отримати значок, потрібно було виконати заданий набір вимог, наприклад: пробігти на швидкість стометрівку, віджатися певну кількість разів, стрибнути з вишки в воду, кинути гранату.


Останні новини