Студентка ЛНУ імені Івана Франка Наталія Букса – чемпіонка першості світу з шахів серед юніорів

За підсумками Чемпіонату світу з шахів, що проходив у Ханти-Мансійську (Росія) і завершився у вівторок, 15 вересня, перемогу здобула студентка ІІ курсу юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Наталія Букса.


Як повідомляє Урядовий портал, відповідно до індивідуальних міжнародних рейтингів у стартовому списку учасниць Наталія Букса займала 23 позицію. Загалом за титул чемпіонки боролися 48 шахісток із 40 країн світу.

Наталія Букса виборола першість світу серед юніорів із результатом 10 очок із 13 можливих. Друге й третє місця посіли гросмейстер із Казахстану Жансена Абдумалік і російська шахістка Аліна Бівол, які під час турніру набрали по 9,5 очок.

«У нової чемпіонки сильний характер і гарні здібності», — прокоментував успіх Наталії Букси один із її наставників — заслужений тренер України Володимир Грабинський. За словами тренера, привів Наталю у «великі шахи» вже покійний львівський шаховий майстер і тренер Юрій Привалов, повідомляє сайт pozytyv.org.

Студентку Львівського університету вже привітав Президент України Петро Порошенко, який на офіційній сторінці в соціальній мережі «Twitter» написав: «Вітаю Наталю Буксу з тріумфом на молодіжній першості світу з шахів у Росії. Українки – найкращі!»


Останні новини