Студент МАУП став чемпіоном з боксу

Перемогою у поєдинку за титул чемпіона світу з професійного боксу за версією ІВО серед молоді (до 25 років) у першій середній вазі (до 69,9 кг) зумів зробити ще один крок до об’єднання всіх престижних молодіжних поясів у своїй ваговій категорії.


До свого другого титульного виступу у кар’єрі Олександр Спірко готувався з властивою йому наполегливістю, провівши понад сто раундів спарингів і виходив на ринг емоційно готовим і впевненим. Мабуть найбільшою проблемою стала відсутність чіткої інформації про суперника - африканця Селемані Саіда, що виявився міцною вежею зі зростом 187 см. Драматичний і напружений поєдинок, що відбувся 30 липня в Одесі, став яскравим і видовищним завдяки обом боксерам і звичайно завдяки організаторам.

Явна перевага Спірко в технічній підготовці була відчутна з перших секунд бою. Олександр, якого, до речі, готував заслужений тренер України Олександр Ліхтер, красиво і якісно цілився в голову та корпус супротивника, жорстко вражаючи відкриті цілі. Лише витривалість і міцне здоров’я танзанійця допомагали йому швидко відновлювати сили. Нарешті у п’ятому раунді перевага перейшла на бік Олександра і результатом став нокдаун Селемані, однак вже в шостому він відповів досить агресивно, Олександр прийняв кілька ударів на голову і рефері вчасно зафіксував стоячий нокдаун.

Олександр продовжив зустріч, не встигнувши повністю відновитися, тож відчув на собі ще один нокдаун: пропустивши лівий і правий африканця, Спірко впав, при чому обличчям донизу. Зазвичай після такого не піднімаються. Однак він піднявся і в наступному раунді влаштував супернику справжній феєрверк з ударів і комбінацій, віддячивши публіці за гарячу підтримку. Неймовірна воля до перемоги!

На десятому відрізку протистояння Олександр знову домінував над суперником, який наостанку знову побував у нокдауні, приземлившись на канати після двох акцентованих ударів у голову. Цей епізод підвів переможний підсумок під неймовірним боєм, що став окрасою турніру. Судді були одностайні: 94-91, 95-92 і 96-92 на користь Олександра, котрий тепер є володарем двох молодіжних поясів – за версіями WBCта IBO.

Що попереду? Плани Олександра Спірко співпадають з планами компанії К2 і полягають у тому, щоб не припиняти процес завоювання вагомих молодіжних титулів у першій середній вазі. Але спочатку на Спірко чекає інший іспит: у вересні Олександр захищатиме ступінь магістра за спеціальністю „Політологія” у Міжрегіональній Академії управління персоналом. Поєднувати спортивну кар’єру з продуктивним навчанням дуже важко, однак Олександру вдається і це. Головне, що в Академії це розуміють, і створюють умови для плідного розвитку в обох сферах.

За матеріалами прес-служби МАУП


Останні новини