Європейський союз студентів виказав підтримку Україні та провів акцію пам'яті жертв Майдану

В Брюсселі, під час Європейської студентської конвенції, представники студентів 38 країн Європи обговорили ситуацію в Україні та виказали свою підтримку.


Як повідомляє прес-служба Асоціації студентського самоврядування України, зокрема, Європейський союз студентів звернувся до лідерів держав світу з вимогою зупинити втручання в національні питання України, зберегти її суверенітет та територіальну цілісність. Національні об’єднання студентів різних Європейських країн, в свою чергу, виступили з ініціативою підтримати українців у впровадженні нагальних реформ в державі.

20 березня 2014 року під час панельної дискусії щодо ситуації в Україні, експерт Європейської служби зовнішніх справ відзначив важливу роль студентів у мирних протестах в Україні. Безумовним досягненням було визначено наближення підписання політичної частини Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським союзом, а також особливі заходи з боку ЄС щодо зняття мита з українських товарів, спрямовані на підтримку економіки держави. Проте, насторожує факт втручання Російської Федерації на територію України, зокрема Автономної Республіки Крим, який суперечить міжнародному законодавству, а також ЄС вважає незаконним референдум в АРК.

Президент Української асоціації студентського самоврядування, Єлизавета Щепетильникова, в своїй доповіді акцентувала увагу на основних викликах, які сьогодні виділяють студенти та молодь України. Зокрема, потребу системних реформ освіти та молодіжної політики, необхідність посилення співпраці між різними зацікавленими сторонами, зокрема громадськими, експертними та урядовими середовищами країн ЄС та України з метою її успішного розвитку. Під час дискусії було також піднято питання впливу військової інтервенції РФ на студентів вишів АРК. За результатами обговорення було запропоновано сформувати ідеї спільних проектів українських та європейських студентів, які сприятимуть системним перетворення в державній політиці та підтримці громадян які постраждали в наслідок агресивних дій органів влади проти мирних протестуючих та втручання Російської Федерації.

Ввечері 20 березня більше сотні студентських лідерів провели акцію вшанування пам’яті Небесної сотні біля Європейського парламенту. Студенти запалили свічки та вшанували героїв хвилиною мовчання, після чого в знак солідарності з українським народом у повітря було випущено жовті та блакитні кульки. Голова Європейського союзу студентів Рок Приможич відзначив, що Союз продовжить виявляти солідарність з українськими колегами, як в процесах реформування системи вищої освіти так і в боротьбі за права та свободи людини.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...