У студентів УДПУ імені Павла Тичини виховують правильне ставлення до хабарництва

В Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини відбулася широкомасштабна акція під гаслом «Поважай себе – не давай хабарів».


Звідки ж з’явилася ідея її проведення?

У лютому-березні Представництвом Європейської Комісії в Україні було проведено конкурс локальних ініціатив з просування європейських цінностей «Дні Європи – 2014. Діалоги про цінності». Його метою стало привернення уваги широкої громадськості до європейських цінностей і стандартів шляхом формування та посилення регіонального партнерства.

В УДПУ активно відгукнулися на таку ініціативу. Студентська рада, Студентська соціально-психологічна служба та Європейський клуб згідно умов цього конкурсу розробили власний проект «Поважай себе – не давай хабарів». Він розкриває тему, яка на даному етапі розвитку нашого суспільства є далеко не другорядною. У зв’язку  з нинішньою ситуацією у країні боротьба з хабарництвом на усіх рівнях життя є чи не найважливішим елементом культурного та інтелектуального зростання нації та входження у середовище європейських держав. Не дивлячись на велику кількість представлених на конкурс робіт, проект студентів УДПУ переміг і був підтриманий грантом.

Акція «Поважай себе – не давай хабарів» – це один з кроків у справі реалізації даного проекту. Під час заходу відбувся  перегляд короткометражного фільму з протидії хабарництва «Це твій останній хабар (Вибач, якщо він перший)», котрий було створено студрадою університету спеціально до конкурсу. Опісля перегляду ролику  відбулося жваве  обговорення його теми студентською аудиторією. Власне, самі студенти стали модераторами і учасниками тренінгів та форум-театру, вони мали унікальну можливість висловити свої думки, бачення та шляхи вирішення проблеми.

На акції були присутні директор Інституту міжнародного співробітництва, координатор міжнародної діяльності УДПУ Оксана Заболотня, прокурор Уманської прокуратури Борис Горбунов та практикуючий психолог міста Юлія Клименко. Гості виступали як експерти в обговореннях під час тренінг-дискусії, що відбулася наприкінці заходу.

Реалізований проект допоміг молоді  визначити основні причини виникнення хабарництва, дослідити його психологічні вияви та соціальні причини, і саме головне, – це усвідомлення того, що з відмови від дачі хабарів починається повага до самого себе.


Поділіться з друзями:   

Останні новини