Арбузов заявив, що студентів на Майдані розігнали переодягнені провокатори

Застосування сили щодо студентів під час мітингів на підтримку євроінтеграції 30 листопада було спланованою провокацією, спрямованою на ескалацію конфлікту.


Про це заявив колишній віце-прем'єр України, екс-глава НБУ Сергій Арбузов, повідомляє РІА Новини.

«Тоді кілька десятків мирних демонстрантів, студентів на самому початку протистояння на Майдані могли розігнати переодягнені провокатори... Я і зараз вважаю, що це могли бути не міліціонери. Могла бути, звичайно, частина міліції, а частина могла бути - переодягнені люди, які спеціально провокували ситуацію», - вважає С.Арбузов.

Також він заявив, що «процес, який розвивався доти на Майдані вже три місяці, по суті нікому у владі не заважав». «У студентів не було радикальних заяв, вони просто проводили там час, вони просто перебували на Майдані. Потрібно було просто дочекатися, поки вони розійдуться. До речі, спочатку міліція охороняла це місце для того, щоб не було провокацій. А провокація сталася», - зазначив віце-прем'єр.

Тому, на його думку, «все це дає підстави вважати, що акція по розгону студентів була спланована», колишній українській владі «просто не дали завершити цей конфлікт мирним шляхом». «Потім з'явилася ситуація, коли розігнали Майдан, який складався з людей із західних регіонів, потім це закінчилося бійками, а потім це закінчилося стріляниною. Тобто кожен раз був свій етап, і ми його переживали. Тобто все розвивалося за певним сценарієм», - вважає колишній віце-прем'єр.


Поділіться з друзями:   

Останні новини