Студентів обурює той факт, що за них говорять НЕстуденти

У ЗМІ час від часу з’являються публікації «політиків від студентів», які, на думку представників органів студентського самоврядування, відверто спекулювання на темі про ЗУ «Про вищу освіту» та маніпулюють громадською думкою.      


Так, наприклад, 15 липня цього року на сторінках одного з Інтернет-видань з'явилась стаття під назвою «Якщо законопроект Табачника приймуть - буде революція». Автор публікації вже понад чотири роки як не студент. 

У свою чергу, СТУДЕНТИ, представники студентських організацій та органів студентського самоврядування з цього приводу (ЗУ «Про вищу освіту») мають свою власну думку, яку не замовчують (неодноразово організовували прес-конференції, коментували свою позицію представникам ЗМІ) та намагаються донести її до абсолютної більшості:

«Ми близько трьох місяців спільно працювали, дискутували, обговорювали і нарешті маємо той результат у вигляді законопроекту, який стане надійним фундаментом для розвитку вищої освіти, її відповідності європейським стандартам», - заявила т.в.о. керівника Секретаріату Всеукраїнської студентської ради Анастасія Сабова, під час круглого столу в Сумах.

«Студентські функціонери, яких ніхто не обирав, але які сьогодні мають нахабство говорити від імені всього студентства України, отримуючи за свої малочисельні акції політичні дивіденди, це ганьба для студентського самоврядного руху», – зазначив Максим Макарчук, голова Студентського парламенту Київського національного університету імені Тараса Шевченка. На думку Максима Макарчука, подібні акції свідчать про «голий популізм, а не бажання змінювати систему освіти на краще».

Олександр Візінський, голова Студентського парламенту Івано-Франківського Національного технічного університету нафти і газу зауважив, що студентська громада Івано-Франківської області зацікавлена у подальшій інтеграції України в європейській простір вищої освіти, тому схвально ставиться до освітніх реформ.

Координатор Всеукраїнської студентської ради в Донецькій області Євген Лапенко зазначив, що проект закону враховує більшість пропозицій студентських організацій та є дуже прогресивним для освітян.

«Нова редакція закону сьогодні необхідна всім учасникам освітнього процесу і особливо студентській громаді», - стверджує секретар Дніпропетровської молодіжної ради Роман Товмашенко.

Голова Асоціації керівників органів студентського самоврядування Києва Артем Нікафоров вважає, що проект нової редакції закону України «Про вищу освіту» є прогресивним та якісним. «Беручи до уваги той ряд питань, які були пролобійовані студентами у процесі розробки нової редакції проекту Закону України «Про вищу освіту», варто сказати, що даний законопроект є справжнім ривком вперед для студентства. Зрозуміло, що жоден закон не може бути досконалим і проект Закону «Про вищу освіту» не вирішує абсолютно всі запитання. Однак прогрес для вищої освіти після його прийняття буде беззаперечним», - переконаний студентський лідер.

Він також наголосив на неприпустимості, коли думку студентства намагаються викривити псевдо студентські лідери. «Мене особисто обурює те, що від імені студентства у процесі розробки проекту закону доволі часто говорять не студенти, а особи, які не мають жодного відношення до вищої освіти взагалі», - зазначив Артем Нікіфоров.

«На сьогодні середній розмір стипендії – 530 гривень, прожитковий мінімум становить 960 гривень. У випадку, якщо закон буде прийнято у Верховній Раді, ми матимемо збільшення розміру студентської стипендії майже вдвічі», – заявив на прес-конференції 17-го травня президент Національного студентського союзу Анатолій Ігнатович.

На переконання Президента Української асоціації студентського самоврядування Максима Гнилицького, за результатами роботи експертної групи з доопрацювання проекту Закону України "Про вищу освіту" враховані всі пропозиції від студентства. «Зважаючи на врахування студентських пропозицій та включення студентських лідерів до складу експертної робочої групи, ми можемо констатувати, що фінальне доопрацювання законопроекту є конструктивним та демократичним», - вважає Максим Гнилицький.

Також зазначимо, що вже неодноразово звучали заяви лідерів органів студентського самоврядування вищих навчальних закладів з приводу того, що підстав для студентських мітингів немає, адже конструктивні пропозиції, що були внесені представниками студентських організацій, враховано! Намагання спекулювати на цій темі та вивести студентів на мітинги ні що інше як провокація та маніпулювання громадською думкою.

Нагадаємо, що понад 1000 лідерів та представників студентських організацій звернулись до Президента України, Прем'єр-міністра України та Голови Верховної Ради України з проханням сприяти ухваленню проекту Закону України «Про вищу освіту» у редакції, підготовленій експертною робочою групою, про що було поінформовано на прес-конференції лідерів студентського самоврядування, проведеній 21 червня 2011 року.

Коротко нагадаємо про переваги нової редакції. Це зокрема, гарантовані державою стипендії на рівні прожиткового мінімуму (стаття 56); незмінна плата протягом усього терміну навчання для студентів-контрактників (стаття 67); гарантовану державою практику в Україні та можливість стажування за кордоном (стаття 46); обмеження двома строками підряд перебування на посаді керівника вищого навчального закладу (стаття 38); прирівняння диплому спеціаліста до диплому магістра (розділ 13); обов'язкове фінансування діяльності органів студентського самоврядування (стаття 37); введення європейських рівнів освіти, що забезпечить спрощення стажування за кордоном (стаття 7); державне замовлення на рівні 51% (стаття 22); вільний вибір навчальних дисциплін в рамках освітньо-професійної програми (стаття 55).

Зазначена нова редакція Закону є результатом спільної роботи МОНмолодьспорт, ректорів вищих навчальних закладів, академіків та член-кореспондентів, представників об'єднань роботодавців, а також міжнародних організацій, та всеукраїнських студентських та молодіжних організацій: Всеукраїнської студентської ради, Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Студентська республіка», Національного студентського союзу, Української асоціації студентського самоврядування, Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Фундація регіональних ініціатив» та громадської ініціативи «Студентський захист»


Поділіться з друзями:   

Останні новини