Студенти вимагають збереження стипендій та публічного обговорення держбюджету на 2015 рік

Поширені у засобах масової інформації документи, що передбачають відміну виплати стипендій студентам вищих навчальних закладах та вилучення норми про можливість пільгового проїзду у транспорті учнів, студентів та педагогічних працівників, викликають обуреність студентської спільноти України.


Розуміючи економічну ситуацію в країні, Українська асоціація студентського самоврядування, вважає пропозиції Міністерства фінансів України, щодо скасування студентських стипендій та пільг на проїзд у транспорті абсолютно не доцільними. Відміна відповідних соціальних виплат матиме значні негативні наслідки, як для студентської спільноти, так і для країни вцілому.

«Студенти є рушієм суспільних змін в нашій державі, котра сьогодні потребує високоінтелектуального людського капіталу, а скасування стипендійних виплат призведе до не рівних можливостей отримання вищої освіти громадянами, зокрема в залежності від їх економічного статку», - зазначає президент УАСС Єлизавета Щепетильникова.

Студентські об’єднання ряду областей України та окремі органи студентського самоврядування вищих навчальних закладів вже оголосили про готовність проводити акції протесту у випадку, коли Державним бюджетом на 2015 рік не буде передбачено виплату стипендій у повному обсязі та надання пільг на поїзд у залізничному транспорті особам які здобувають вищу освіту, відповідно до Закону України «Про вищу освіту».

Українська асоціація студентського самоврядування закликає Кабінет Міністрів України та народних депутатів організувати публічне обговорення проекту Державного бюджету на 2015 рік, а також врахувати позиції студентів та інших представників академічної спільноти при визначенні бюджетних витрат на освітню галузь.

Українська асоціація студентського самоврядування


Поділіться з друзями:   

Останні новини