Пільги для студентів у метро Харкова скасовують: молодь планує провести акцію протесту

Перші дні 2015 стали сюрпризом для багатьох студентів Харкова. З 1 січня за проїзд у харківській підземці студенти тепер платять не 1,5 гривні, як раніше, а повну вартість - 3 гривні.


Такий подарунок зробив Харківська міська рада напередодні новорічних свят.

Але не зрозумілою ситуацією залишається хто саме має компенсувати витрати КП "Харківський метрополітен"? Міська рада або ж Харківська обласна державна адміністрація?

Раніше пільгу для студентів гарантувала держава, а обласні адміністрації були зобов'язані у своїх бюджетах закласти статті для покриття збитків перевізників за реалізацію цієї пільги.

Починаючи з 2013 року Харківська міськрада ухвалила рішення про надання студентам 50% -вої пільги на проїзд в наземному і підземному електротранспорті, тому що закон передбачає можливість органам місцевого самоврядування надавати подібні пільги.

Виникає питання - чому в наземному електротранспорті ніхто не надавав цю знижку? І чому наша міська рада вирішила перекласти такий тягар на себе?

З цього випливає, що гроші, які йшли на компенсацію цих пільг - просто йшли по кишенях чиновників.

Протягом останніх років КП "Харківський метрополітен" практично не отримував компенсацію з держбюджету за пільговий проїзд студентів. Збитки підприємства тільки за минулий рік склали 37,4 мільйона гривень. Раніше це питання вирішувалося за рахунок пільги на сплату податку за землю, яку метрополітену надавала міськрада. Вивільнені таким чином з міського бюджету кошти спрямовувалися на відповідну компенсацію підприємству.

Але по суті, питання - "хто має компенсувати витрати?" - не має хвилювати студентів.

Студентство Харкова вважає, що пільговий проїзд для студентів в будь-якому випадку повинен бути відновлений в повній мірі.

Тому ми підтримуємо мирну акцію 1,5МЕТРОвого Протесту, організовану місцевими студентами. Ми збираємося разом активно боротися за права харківської молоді.

Мітинг має відбутися 15 січня в 14.00 на площі Конституції , станція метро – Радянська.

Прес-служба Харківського осередку
ВМГО "Молодь Демократичного Альянсу"


Поділіться з друзями:   

Останні новини