Підбито підсумки Генеральної асамблеї УАСС та Всеукраїнської конференції

20-23 лютого, на базі Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова, за сприяння ректора Віктора Андрущенка, відбулась Всеукраїнська конференція Української асоціації студентського самоврядування на тему: "Перспективи та виклики реформи вищої освіти: студентський погляд "


На конференції були присутні студентські лідери з усіх регіонів країни. Делегати обговорили всі актуальні питання проблем вищої освіти та проблем імплементації нового закону "Про вищу освіту", зокрема стан студентського самоврядування у їх вишах та його роль у впровадженні нового закону, повідомляє прес-служба УАСС.

До студентів завітав екс-президент Грузії, а нині радник Петра Порошенка та голова Дорадчої міжнародної ради реформ при Президенті України Міхаель Саакашвілі. Він пообіцяв застосувати весь свій досвід при проведенні реформ в Україні та відзначив надзвичайно важливу роль студентства у цьому процесі.

Також, до студентів завітала голова парламентського комітету з питань освіти і науки Лілія Гриневич, яка розповіла про проблеми з якими стикається МОН та профільний комітет ВР під час впровадження реформи освіти, це і війна, і масштабне скорочення фінансування освіти та науки, і не розуміння ректорами та студентами принципу автономії, який закріплений законом.

Чи не найбільш обговорюваним питанням було питання фінансування органів студентського самоврядування. Про механізми фінансування розповів новообраний президент Української асоціації студентського самоврядування Микита Андрєєв. Окрім того, одним з найважливіших питань було питання якості освіти, зокрема питання створення Національного агентства по забезпеченню якості вищої освіти.

Студенти обмінялись цінним досвідом та домовились про координацію та співпрацю у впровадженні реформи вищої освіти у своїх ВНЗ.


Поділіться з друзями:   

Останні новини