Побиті на Майдані студенти звинувачують Генпрокуратуру у затягуванні справи

Екс-голові Київської адміністрації Олександру Попову в суді вчора зачитали обвинувачення. Йому інкримінують сприяння силовикам у побитті студентів Євромайдану в ніч на 30 листопада.


Про це повідоляють Подробности-ТВ.

На лаві підсудних — Олександр Попов. Екс- голову міської держадмінстрації звинувачують у сприянні силовикам під час розгону студентів Євромайдану в ніч на 30 листопада 2013 року.

«Попов приблизно о 3 годині 45 хвилин 30 листопада 2013 року дав вказівку заступнику голови КМДА здійснити заїзд транспортних засобів, завантаженими елементами конструкцій новорічними ялинками та щитами для огородження території Майдану незалежності , а працівникам до розвантаження та проведення робіт з благоустрію площі».

За даними слідства Попов виконував вказівки екс-заступника секретаря РНБО Володимира Сівковича. І коли, техніка була завезена на Майдан — Сівкович разом з екс-головою столичної міліції Валерієм Коряком керували ходом операції.

«Вони кажуть, що Захарченко, Клюєв і Сівкович розробили злочинний план, потім звернулися до Попова, а Попов навіть по тим вимогам не знайомий з цим злочинний планом», — каже адвокат Олександра Попова Микола Карнаух.

У Олександра Попова до обвинувально акту теж багато питань.

«Обвинувальний акт я б його назвав так — твір на задану тему. Я вважаю, що я виконував свої обов’язки так, як я виконував їх у 10, 11, 12 році що стосується монтажу ялинки, підготовки до Нового року і в акті воно так і звучить, що начеб-то законні дії. Тобто сама прокуратура визначає, що я робив законні чи начеб-то законні дії. А в чому тоді склад злочину», — не розуміє екс-голова Київської міської держадміністрації Олександр Попов.

Та далі оголошення обвинувачення справа не пішла. Коли стали зачитувати позови 84 постраждалих — викрилася купа порушень. Про судове засідання не були сповіщені батьки неповнолітнього постраждалого, а також родичі одного із активістів, який загинув на Майдані. Захист потерпілих звинувачує генпрокуратуру у зволіканні.

«Генеральна прокуратура і Попов чекають зміни ситуації, за якою Попов і такі, як він зможуть уникнути відповідальності. І на сьогодняшній день Генеральна прокуратура робить і як робила під час розслідування все, щоб саме так і відбулося», — каже адвокат потерпілих Олександр Башук.

Наступне засідання відбудеться 20 квітня.


Поділіться з друзями:   

Останні новини