Відкрито нові можливості з академічної мобільності для українських вищих навчальних закладів і студентів

694 українські студенти різних освітньо-кваліфікаційних рівнів (бакалаври, магістри, аспіранти) поїдуть навчатися до європейських університетів, а 364 працівників отримають можливість перейняти професійний досвід у Європі.


Відповідно 89 студентів-європейців та 145 працівників університетів Європи відвідають Україну для короткотермінового навчання та обміну досвідом, передає прес-служба Міносвіти.

У рамках програми «Еразмус+ КА1: навчальна мобільність» короткотерміновий обмін на основі міжінституційних угод з навчальної кредитної мобільності організують 104 європейські університети спільно з вищими навчальними закладами України. Зокрема, 1 292 особи візьмуть участь у взаємному міжуніверситетському обміні, з них 783 особи будуть залучені до короткотермінового навчання, а 509 представників вищих навчальних закладів матимуть змогу обмінятись професійним досвідом.

Виконавче агентство з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА) і Національні агентства Еразмус+ країн-членів програми оголосили результати конкурсів 2015 року за напрямом програми «Еразмус+ КА1: навчальна мобільність».

За результатами конкурсу індивідуальних стипендій з навчальної ступеневої мобільності – 22 українських студенти отримали стипендії на навчання за престижними спільними магістерськими програмами «Еразмус+: Еразмус Мунду» в європейських університетах. Також 2 українські представники здобуватимуть докторський ступінь за спільними докторськими програмами.

Чотири українські вищі навчальні заклади – Національний університет «Києво-Могилянська академія», Донбаська національна академія будівництва та архітектури, Одеський національний морський університет, Львівський національний університет імені Івана Франка MathMods – беруть участь у реалізації престижних спільних магістерських програм «Еразмус+: Еразмус Мундус» як асоційовані партнери програми у співпраці з європейськими університетами.

Довідково: Напрям КА1 «Навчальна мобільність» програми Еразмус+ передбачає співпрацю для взаємного обміну студентами та співробітниками вищих навчальних закладів на основі укладання двосторонніх міжінституційних угод між вищими навчальними закладами країн-членів програми та країн-партнерів.

Спільні магістерські та докторські (PhD) програми реалізуються партнерствами вищих навчальних закладів країн-членів та партнерів Програми «Еразмус+». Програми ступеневої мобільності передбачають навчання, принаймні, у двох ВНЗ з країн-членів програми «Еразмус+» з отриманням ступеня магістра (для магістерських програм) або PhD (для докторських програм). Тривалість навчання складає 1-1,5-2 роки для магістерських програм і 3 роки для докторських програм. Такі програми відбирають у рамках щорічних конкурсів. Програми відкриті для учасників з усього світу.

Програма Європейського Союзу «Еразмус+» покликана сприяти розвитку освіти, професійної підготовки, молоді та спорту, розрахована на 2014 – 2020 рр., має три ключових компоненти: мобільність, міжінституційна співпраця, підтримка реформ.


Поділіться з друзями:   

Останні новини