Освітня профспілка вимагає підвищення стипендії до рівня прожиткового мінімуму

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України звернувся листом до Кабінету Міністрів України з приводу необхідності підвищення рівня стипендіального забезпечення студентів у зв’язку з підвищенням розмірів мінімальних соціальних стандартів, зокрема прожиткового мінімуму.


"З 1 травня 2016 року прожитковий мінімум у розрахунку на одну особу складає 1399 гривень на місяць, тобто порівняно з вереснем минулого року збільшився на 5,2%. Востаннє розмір стипендії підвищувався з 1 вересня 2015 року  і на даний час для студентів університетів, академій, інститутів становить 825 гривень, а коледжів, технікумів, педагогічних училищ - 622 гривні. У зв’язку з замороженням її розмірів питома вага стипендії для студентів університетів, знизилася відносно середнього прожиткового мінімуму з 62% до 59%, а технікумів - з 47% до 44%", - йдеться у листі.

"Такий стан з рівнем стипендіального забезпечення суперечить вимогам статті 62 Закону України «Про вищу освіту», відповідно до якої розмір стипендії для здобувачів освітніх ступенів вищої освіти має бути встановлений не менше, ніж розмір прожиткового мінімуму з розрахунку на одну особу на місяць, а також Закону України «Про прожитковий мінімум», статтею 2 якого встановлено, що для визначення розмірів стипендій застосовується прожитковий мінімум", - посилаються на чинне законодавство у профспілці.

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України наполягає на прийнятті Урядом рішення про приведення розміру стипендії студентів до рівня, встановленого статтею 62 Закону України «Про вищу освіту». Зазначена вимога також висунута учасниками Попереджувальної всеукраїнської акції протесту на захист гідного майбутнього студентської молоді, що відбулася 7 квітня 2016 року, та засвідчена в ухваленій ними резолюції.


Поділіться з друзями:   

Останні новини