Лише 25% українських студентів не можуть обійтися без стипендії, - дослідження

Сьогодні зранку в ІА Укрінформ відбувся круглий стіл щодо результатів загальнонаціонального опитування аналітичного центру CEDOS «Cоціально-економічний портрет українських студентів».


Як показало опитування, стипендія є життєво важливою лише для 25% студентів, для яких вона покриває більше половини їх витрат, адже студенти в середньому походять із багатших родин, ніж українська молодь в цілому.

Тобто формальна безоплатність не дає реального доступу до вищої освіти для всіх прошарків населення, насамперед через вплив бідності на шкільне і дошкільне навчання. Навіть ті бідні, хто таки вступає на бюджет і отримує стипендію, не можуть використати її для покриття своїх потреб, бо стипендії не є адресними і виділяються однаково усім потрошку. Стипендія повинна стати стимулом для талановитої молоді з незаможних родин, а не кишеньковими грошима "на пиво" для майже всіх тих, хто вступив на бюджет.

Щонайменше 62% студентів бракує інформації для того, щоб зробити цей вибір. Така розгубленість у майбутньому дає низький відсоток тих, хто збирається шукати роботу за спеціальністю. Лише 58%, тобто трохи більше половини, мають намір шукати роботу за фахом. Усе це говорить про те, що на етапі вступу відсутні умови для зваженого вибору спеціальності. Саме тому ми повинні переходити до підходу, за яким абітурієнт перш за все вступає до університету, а вже на 2 курсі визначається зі спеціальністю. В таких умовах він буде розуміти набагато більше про те, що саме він обирає і що це дасть йому у майбутньому.


Поділіться з друзями:   

Останні новини