Міносвіти проти ініціативи Мінфіну щодо відміни стипендій для більшості студентів

Міністерство фінансів пропонує урізати витрати на стипендії з нового бюджетного року.


Як проінформували у Міносвіти, Мінфін надіслав головним розпорядникам бюджетних коштів інструктивний лист про підготовку запитів до проекту державного бюджету на 2017 рік та проекту прогнозу державного бюджету на 2018 – 2019 роки.

У рекомендаціях, що супроводжують лист, сказано про скорочення видатків на стипендії.

"Мінфін повідомив Міністерство освіти і науки, що на наступний бюджетний рік видатки на стипендію передбачені тільки для учнів та студентів із числа дітей-сиріт, дітей-інвалідів І-ІІІ групи, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям", а також, аспірантам та докторантам", – інформує Міністерство освіти і науки України у відповідь на інформаційний запит "Української правди. Життя" щодо інформації про скасування стипендій.

Тобто у разі, якщо рекомендації Мінфіну будуть враховані у бюджеті на наступний рік, вже з 1 січня 2017 року багато бакалаврів та магістри не отримуватимуть стипендію.

У Міносвіти також повідомили, що ініціативу Мінфіну не підтримують. Вони не розробляли і не ініціювали проектів нормативно-правових актів, спрямованих на зниження рівня забезпечення стипендіями учнів та студентів.


Поділіться з друзями:   

Останні новини