Позбавлення більшості студентства стипендій – неприпустимий антисоціальний крок, – освітня профспілка

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України спрямував лист до Прем’єр-міністра України В.Б. Гройсмана із приводу листа Міністерства фінансів України від 28.07.2016 № 31-04110-09-9/21934 щодо підготовки бюджетних запитів до проекту державного бюджету на 2017 рік.


Цим листом Міністерству освіти і науки України рекомендовано розробити та подати на розгляд Уряду відповідні зміни до законодавства для здійснення заходів, запланованих Міністерством фінансів України, реалізація яких призведе до звуження соціальних і трудових прав працівників освіти та осіб, які навчаються, - передає прес-служба профспілки.

Зокрема, Профспілка вважає неприпустимим такий антисоціальний крок як позбавлення основної армії студентства стипендій.

Забезпечення стипендіями лише студентів з числа вразливих верств населення, є дискримінацією та порушенням гарантій Основного закону держави.

У листі наголошується, що під загрозою опинилися понад 426 тисяч студентів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації та більше ніж 103 тисячі студентів І-ІІ рівнів акредитації, які на початок 2015-2016 навчального року отримували академічні стипендії.

Зазначена норма не відповідає статті 53 Конституції України, відповідно до якої надання державних стипендій та пільг студентам забезпечує держава. Статтею 22 Конституції України визначено, що конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.

Профспілка, висловлюючи глибоке занепокоєння, просить вжити заходів для недопущення реалізації намічених Міністерством фінансів України заходів та рекомендацій, що призведе до погіршення не лише соціальних та трудових прав працівників освіти, а й стану галузі освіти в цілому.

Такі ж листи було надіслано до Міністерства освіти і науки України та Федерації профспілок України.


Поділіться з друзями:   

Останні новини