Університети підвищують розмір оплати за проживання в студентських гуртожитках

Це є наслідком підвищення плати за комунальні послуги та підвищення мінімальної студентської стипендії з 825 грн. до 1100 грн. на місяць.


Крім того, відповідно до нових нормативних документів, отримувати академічну стипендію будуть лише 43% студентів.

Все більше інформації про підвищення плати за проживання в гуртожитках вітчизняних вишів з’являється в мережі.  Університети доводять до відома студентів нову вартість проживання.

“З січня 2017 року місячний розмір оплати за проживання у всіх гуртожитках ХНУ ім. Каразіна встановлено 440 грн”, - інформує адміністрація харківського університету. Та зазначають, що це складає 40% від мінімальної академічної стипендії - 1100 грн.

У Полтавській медичній стоматологічній академії по-своєму аргументували підвищення вартості проживання.

“У зв'язку з перерахунком фактичної чисельності мешканців у гуртожитках та фактичної кількості споживання комунальних послуг, на підставі рішення ректорату академії від 23 січня 2017 року, встановити з 1 лютого 2017 року плату за проживання в гуртожитках: гуртожиток № 1 – 430,00 грн, гуртожиток № 2 – 440,00 грн, гуртожиток № 3 – 425,00 грн, гуртожиток № 4 – 435,00 грн”, - йдеться на сайті вишу.

У Харківському аерокосмічному університеті імені Жуковського “ХАІ” обіцяють за 440 грн. на місяць забезпечити студентів м’якими меблями.

“Поселення в гуртожиток проводиться по 3 та 4 людини в кімнату з забезпеченням м'яким інвентарем та меблями, але з передоплатою мінімум за квартал (3 місяці), оплата за проживання в гуртожитку складає 440 грн. в місяць включаючи комунальні послуги”, - йдеться в повідомленні на сайті студмістечка вишу.

Подібна ситуація була прогнозована. Серед тих, хто попереджав про такі можливі наслідки, був експерт із питань освіти Андрій Черних. Тоді він був впевнений, що університети скористаються нагодою підвищити плату за проживання в гуртожитках.

Нагадаємо, максимальний розмір плати за проживання в гуртожитку встановлюється Наказом від 28.03.2011 р. № 284/423/173 “Про встановлення граничного розміру плати за проживання в студентських гуртожитках вищих навчальних закладів державної та комунальної форм власності. Відповідно до нього, для студентів вищих навчальних закладів плата не може перевищувати 40 % розміру мінімальної (звичайної) академічної стипендії.


Поділіться з друзями:   

Останні новини