В Сумах студенти протестують проти підвищення плати за гуртожиток до 440 грн. на місяць

В Сумському державному педагогічному університеті ім. Макаренка студенти відмовилися платити за гуртожиток через жахливі умови проживання.


Про це повідомляють на сторінці студентської профспілки «Пряма дія».

«Збільшенню мінімальної стипендії серед сумських студентів зраділи далеко не всі. Крім того, що зменшилась кількість тих, хто її отримує, різко піднялася плата за гуртожиток – з 315 до 440 грн. При цьому умови, в яких живуть студенти залишилися, м’яко кажучи, незадовільними.

Під час зимових морозів температура в аудиторіях сумського вишу інколи падає до 10°С. Очевидно, після пар хочеться якнайскоріше їхати додому, щоб погрітися. Але ні. Середня температура в гуртожитку – 14°С. Можливо їх врятує гарячий душ? Де там! Теплої води вистачає лише на людей 25 з 500 тих, хто живе у гуртожитку. Якщо не потрапив у число цих щасливчиків – йти в душ особливо немає сенсу – різниця між теплою та холодною водою зникає. Єдиний вихід – електрообігрівачі, за використання яких ще окремо треба доплачувати. Постійний холод та сухе повітря від обігрівачів (вентиляція, звісно, нормально не працює) призводять до того, що студенти постійно хворіють.

Через неробочу вентиляцію кімнати наповнюються міксом запаху з туалету та чогось горілого з кухні. В туалетах течуть труби і відвалюються великі шматки штукатурки зі стелі. Кухня теж залишає бажати кращого. На поверх (близько ста студентів) є дві плити – електрична і газова. Нормально працює лише газова (яку мешканці утримують за свій рахунок), на електричній неможливо навіть закип’ятити воду. Крім антисанітарії також проблеми з пожежною безпекою. Вогнегасники відсутні, а пожежні крани в неробочому стані (при тому, що на них є наліпка з печаткою, начебто все перевірено).

Нелюдські умови проживання змушують студентів протестувати. Очікувано, що відповіддю адміністрації стало знайоме: «Немає грошей». Ситуація загострювалася, і студентське самоврядування організувало зустріч студентів з керівництвом університету. На ній ректор запропонував всім, кому не подобаються умови, переїжджати на квартири, а бухгалтер сказала, що сама 5 років жила так, і нинішні студенти теж переживуть. Тим не менш, вирішили створити ініціативну групу для вирішення питання, куди можуть увійти лише члени студ самоврядування (які, за словами самих студентів, не дуже активні в боротьбі за їхні права).

Після цього адміністрація зробила декілька візитів у гуртожитки. Навіть прийшла до висновку, що не так багато грошей потрібно для мінімального покращення умов, і пообіцяла щось придумати. Реальні ж зміни мешканці гуртожитку мають відчути, коли «закінчить роботу ініціативна група». Багато хто сумнівається в ефективності дій цієї групи, тим не менш, це сприймається як єдиний вихід з ситуації. Студенти відмовилися платити за гуртожиток, поки проблема не вирішиться. Як бачимо, своїм активним спротивом сумські студенти дійсно налякали адміністрацію і змусили її йти на певні постуки. Що буде далі – невідомо, але боротьба триває», – пишуть профспілковці.


Поділіться з друзями:   

Останні новини