Рада голосуватиме за фіксовані обсяги держзамовлення для вишів із окупованих територій

Вчора, під час засідання Погоджувальної ради, народний депутат Олександр Співаковський звернув увагу своїх колег на необхідності термінового розгляду законопроекту “Про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” щодо діяльності вищих навчальних закладів на території Донецької та Луганської областей.


"Це не звичайний законопроект про внесення технічних змін до Закону “Про вищу освіту”. Це насамперед потужний меседж щодо привернення уваги до вкрай небезпечної тенденції “вимивання” людського капіталу зі Сходу і Півдня України. Адже сьогодні набирає обертів загрозлива ситуація, за якої випускники українських шкіл, особливо із Західної України, обирають для навчання закордонні вищі навчальні заклади, насамперед – польські. В свою чергу, випускники Півдня та Сходу виїжджають навчатись до Центру та Заходу нашої держави.
Якщо ми будемо й надалі продовжувати ідеологію “широкого” вступу, то вже найближчим часом отримаємо повний дисбаланс розвитку людського капіталу в країні. Тому законопроект №6548 – це перший крок до вирішення питання комплексного забезпечення національної політики розвитку людського капіталу на державному рівні", - наголосив він.

"Нагадаю, що його нормами передбачено можливість встановлення фіксованих обсягів державного замовлення на підготовку фахівців з вищою освітою для всіх спеціальностей та всіх освітніх рівнів не тільки для тимчасово переміщених вищих навчальних закладів, але й для вищих навчальних закладів, розташованих на території Донецької та Луганської областей", - зазначив Співаковський.

Цей законопроект включено до порядку денного сьогоднішнього пленарного засідання.  Проект Закону України Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо діяльності вищих навчальних закладів на території Донецької та Луганської областей сприятиме вирішенню питання формування контингенту вищих навчальних закладів, які знаходяться у населених пунктах, наближених до території, на який здійснюється антитерористична операція. Ним передбачено встановлення фіксованих обсягів державного замовлення для зазначених вищих навчальних закладів


Поділіться з друзями:   

Останні новини