Патріарх Московський і всієї Русі Кирило зустрівся з ректорами провідних українських ВНЗ

27 липня 2011р. Патріарх Московський і всієї Русі Кирило, перебуваючи з візитом в Україні, разом з Міністром освіти і науки, молоді та спорту України Дмитром Табачником провели зустріч з ректорами провідних українських вищих навчальних закладів.    


Зустріч відбулася за круглим столом у стінах Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка. Раніше цей вищий навчальний заклад носив ім’я Святого Володимира.

Міністр освіти і науки, молоді та спорту подякував Патріарху Кирилу за візит та можливість поспілкуватися з представниками наукових кіл України.

Патріарх Московський і всієї Русі Кирило закликав науково-викладацьку спільноту разом із церквою дбати про збереження та передачу молоді фундаментальних моральних цінностей, без яких, за словами Патріарха, людство не виживе.

«Потрібна взаємодія церкви з вищою школою, для спільного вироблення життєздатної моделі розвитку людства, вирішення поставлених перед людством проблем», – сказав Патріарх.

Також, предстоятель Російської православної церкви не оминув увагою і розвиток богословської науки та освіти в Україні:

«Я хотів би привітати Україну з ухваленням у 2010-му році Вищою атестаційною комісією України рішення про включення богослов'я до переліку спеціальностей, за якими захищатимуть кандидатські та докторські дисертації», – зазначив Патріарх Кирило.

«Ми в Росії тільки боремося за це і ніяк не можемо переламати якогось рудиментарного опору, що походить з ідеології», – сказав Патріарх.

Кирило, також, подякував Кабінету Міністрів України, який офіційно затвердив спеціальності бакалавра та магістра конфесійного богослов'я для вищих навчальних закладах.

У свою чергу, Міністр Дмитро Табачник нагадав, що "велика сільська трійця - священик, вчитель і лікар" – і в Україні, і в Росії, і в Білорусії свого часу здобула величезний авторитет у масах, завдяки великому подвижництву, внутрішній єдності, взаємній підтримці.

«Зміцнювати цей союз і підтримувати – це наше завдання, якщо ми хочемо одержати на виході освічену людину, а не... біологічний додаток до комп`ютера», - підкреслив Дмитро Табачник.

На прикінці зустрічі ректор Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, академік Леонід Губерський, запросив Патріарха Кирила в будь-який зручний час зустрітися зі студентами університету.


Поділіться з друзями:   

Останні новини