Студентів можуть примусово змусити прибирати руїни після боїв на Донбасі

На вчорашньому засіданні Кабмін розширив умови та список осіб, яких можуть примусово змусити виконувати роботи оборонного характеру. Перш за все – прибирати завали та руїни.

Рішення викликане збройними подіями на Донбасі, де майже вся інфраструктура зруйнована, повідомляє ТСН.

Відповідні зміни уряд вніс до "Порядку залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану", уточняє прес-служба Мінсоцполітики.

Діючий Порядок затверджений 2011-го. Однак сьогодні документ потребує вдосконалення, з урахуванням сучасних суспільно-політичних викликів та необхідності ліквідації можливих наслідків збройної агресії, пояснила міністр соціальної політики Людмила Денісова.

Тож відтепер у Порядку визначено термін "трудова повинність", який означає, що громадяни залучатимуться до примусового виконання робіт оборонного характеру, а також до ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру у період мобілізації та воєнного часу без обов'язкової згоди.

Міністр зазначила, що також уточнено категорії осіб, які можуть залучатися для виконання таких робіт, у тому числі до списку потрапили ті громадяни, які забезпечують себе роботою самостійно. До суспільно корисних робіт залучатимуть працездатних осіб, у тому числі осіб, котрі не підлягають призову на військову службу, які за віком і станом здоров'я не мають обмежень до роботи в умовах воєнного стану (крім працездатних осіб, що залучені до роботи в оборонній сфері та сфері забезпечення життєдіяльності населення і заброньовані за підприємствами на період мобілізації та воєнного часу з метою виконання робіт, що мають оборонний характер), а саме:

  • безробітні та інші незайняті особи;
  • працівники функціонуючих в умовах воєнного стану підприємств, що не залучені до виконання мобілізаційних завдань (замовлень) та не зараховані до складу позаштатних (невоєнізованих) формувань цивільного захисту, — у порядку переведення таких працівників у кількості, що не призведе до повної зупинки виробництва;
  • особи, зайняті в особистому селянському господарстві;
  • студенти вищих, учні та слухачі професійно-технічних навчальних закладів;
  • особи, які забезпечують себе роботою самостійно.

З кожною із зазначених категорій осіб будуть укладати строкові трудові договори.

Студентів та безробітних можуть примусово змусити прибирати руїни після боїв на Донбасі Сьогодні, 10:21 Друкувати Уряд розширив перелік суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану. Звільнена Семенівка_7 УНІАН Уряд хоче змусити українців примусово прибирати руїни на Донбасі. Ілюстрація На вчорашньому засіданні Кабмін розширив умови та список осіб, яких можуть примусово змусити виконувати роботи оборонного характеру. Перш за все – прибирати завали та руїни. Рішення викликане збройними подіями на Донбасі, де майже вся інфраструктура зруйнована. Відповідні зміни уряд вніс до "Порядку залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану", уточняє прес-служба Мінсоцполітики. Читайте також: На відновлення інфраструктури Донецька і Луганська потрібно $ 440 млн Діючий Порядок затверджений 2011-го. Однак сьогодні документ потребує вдосконалення, з урахуванням сучасних суспільно-політичних викликів та необхідності ліквідації можливих наслідків збройної агресії, пояснила міністр соціальної політики Людмила Денісова. Тож відтепер у Порядку визначено термін "трудова повинність", який означає, що громадяни залучатимуться до примусового виконання робіт оборонного характеру, а також до ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру у період мобілізації та воєнного часу без обов'язкової згоди. Міністр зазначила, що також уточнено категорії осіб, які можуть залучатися для виконання таких робіт, у тому числі до списку потрапили ті громадяни, які забезпечують себе роботою самостійно. До суспільно корисних робіт залучатимуть працездатних осіб, у тому числі осіб, котрі не підлягають призову на військову службу, які за віком і станом здоров'я не мають обмежень до роботи в умовах воєнного стану (крім працездатних осіб, що залучені до роботи в оборонній сфері та сфері забезпечення життєдіяльності населення і заброньовані за підприємствами на період мобілізації та воєнного часу з метою виконання робіт, що мають оборонний характер), а саме: - безробітні та інші незайняті особи; - працівники функціонуючих в умовах воєнного стану підприємств, що не залучені до виконання мобілізаційних завдань (замовлень) та не зараховані до складу позаштатних (невоєнізованих) формувань цивільного захисту, — у порядку переведення таких працівників у кількості, що не призведе до повної зупинки виробництва; - особи, зайняті в особистому селянському господарстві; - студенти вищих, учні та слухачі професійно-технічних навчальних закладів; - особи, які забезпечують себе роботою самостійно.
Більше читайте тут: http://tsn.ua/groshi/studentiv-ta-bezrobitnih-mozhut-primusovo-zmusiti-pribirati-ruyini-pislya-boyiv-na-donbasi-370242.html?utm_medium=twitter&utm_source=twitterfeed


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...