Інтернаціонал Освіти спрямував лист до Генерального Секретаря Організації Об’єднаних Націй Пан Гі Муна

«Рік тому, у Всесвітній день вчителя, розпочалася наша кампанія «Об'єднаймося заради якісної освіти», яка стала нашою глобальною вимогою забезпечити якісною освітою усіх.


Ми є свідками того, як зазнають невдачі зусилля з досягнення цієї основної мети освіти. Як Ви знаєте, в усьому світі близько 60 мільйонів дітей не відвідують школу; уряди не виконали своєї обіцянки забезпечити загальний доступ до якісної освіти», – йдеться у листі за підписом Президента Інтернаціоналу Освіти Сьюзан Хопгуд та Генерального секретаря Фреда ван Левена.

Протягом року, що минув, відбулося оцінювання прогресу в досягненні Цілей розвитку тисячоліття, цілей кампанії «Освіта для всіх», з метою інформування і донесення точки зору педагогів в процеси обговорення порядку денного розвитку на період після 2015 року.

Інтернаціонал у листі поінформував, що якісна освіта ґрунтується на трьох принципах: якісне викладання, якісні інструменти для викладання і навчання, і якісне середовище для викладання та навчання. Всі ці елементи необхідні, якщо ми хочемо, щоб учні й студенти мали змогу зосередитися на навчанні, і якщо ми хочемо, щоб їх навчали ефективно. Ніщо з цього не з’являється саме по собі у світі, в якому ми живемо сьогодні.

Кваліфікація вчителів і їх підготовка, підтримка і, головне, мотивація, є основоположними для надання якісної освіти. Проте, зазначає Інтернаціонал, країни у різних куточках світу продовжують відчувати значний дефіцит кваліфікованих викладачів, а мільйони вчителів живуть в бідності, викладають у переповнених класах, в школах, недостатньо забезпечених ресурсами, мають незначний вплив на вирішення питань, що стосуються їх повсякденної роботи.

Крім того, чимало вчителів не мають підтримки в навчанні учнів з боку кваліфікованого допоміжного персоналу.

Інтернаціонал Освіти наголошує, що освіта змінює життя і суспільство. Однак урядам не вдалося забезпечити достатнє, ефективне і справедливе фінансування своїх освітніх систем. Вони також не визнають досвід вчителів і освітніх працівників, не надають їм гідного місця в прийнятті рішень у сфері освіти.

Від імені вчителів світу Інтернаціонал подякував Пан Гі Муну за Глобальну ініціативу «Освіта на першому місці», і висловив сподівання щодо сприйняття кампанії «Об'єднаймося заради якісної освіти».

Світ більше не може чекати – в новому контексті сталого розвитку має бути встановлена окрема ціль щодо якісної освіти, доступної і безкоштовної для всіх.

Ця ціль повинна охоплювати всі рівні освіти, від дошкільної до вищої освіти, містити чіткі зобов'язання щодо інвестування в достатню кількість належним чином підготовлених і кваліфікованих вчителів і викладачів, - наголошується у документі.


Поділіться з друзями:   

Останні новини