Викладачі-пенсіонери даремно поспішили зі звільненням - держава не відбере зароблених пенсій

З 1 квітня 2015 року набувають чинності зміни до законодавства щодо виплати пенсій науковим працівникам в період роботи.


На прохання Міністерства освіти і науки Пенсійний фонд України надав роз’яснення щодо пенсійного забезпечення науковим працівникам, повідомляє прес-служба МОН.

Зокрема, у період роботи на посадах науковців, державних службовців, прокурорів, суддів, народних депутатів раніше призначені «наукові» пенсії виплачуються у розмірі 85 відсотків пенсії, обчисленої відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

У період роботи на інших посадах пенсія буде виплачуватися у розмірі 85 % «наукової пенсії».

У будь-якому разі після звільнення з роботи «наукова» пенсія поновлюється в розмірі, що був визначений до 1 квітня 2015 року. Отже, законодавство не передбачає перерахунку таких пенсій у бік зменшення після припинення роботи.

Нагадаємо, що на численні звернення науково-педагогічних працівників Міністерство освіти і науки України надало роз’яснення щодо пенсійного забезпечення науково-педагогічних та наукових працівників у поточному та наступних роках (лист Міністерства №1/9-143 від 24.03.2015).


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...