ВРУ хоче забезпечити учасників бойових дій та їхніх дітей пільгами при здобутті вищої освіти

Відповідний проект закону внесено народними депутатами Гриневич Л.М.,  Фаєрмарк, С.О. Кириленко І.Г.  та Кадикало М.О. Та був розглянутий 13 травня у другому читанні.


Держава забезпечує учасникам бойових дій та їхнім дітям, у тому числі дітям, які навчаються за денною формою навчання у професійно-технічних та ВНЗ, – до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 р., державну цільову підтримку для здобуття професійно-технічної та вищої освіти у державних та комунальних навчальних закладах.

Така можливість передбачена Законом (проект №2105) “Про внесення змін до законів України "Про охорону дитинства" та "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо державної підтримки учасників антитерористичної операції та їх дітей з метою здобуття освіти”, який сьогодні було прийнято  в цілому.

Пільги щодо здобуття освіти поширюються на дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій, дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення АТО, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення АТО бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в АТО, дітей, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованим як внутрішньо переміщені особи.

Державна цільова підтримка для здобуття професійно-технічної та вищої освіти надається у вигляді:

  • повної або часткової оплати навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів;
  • пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти;
  • соціальної стипендії;
  • безоплатного забезпечення підручниками;
  • безоплатного доступу до мережі Інтернет, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах;
  • безоплатного проживання в гуртожитку;
  • інших заходів, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Поділіться з друзями:   

Останні новини