Російські вчені хочуть зробити свою науку незалежною від санкцій

У минулу п'ятницю Міністерство енергетики США закрило російським вченим доступ в свої найбільші наукові центри з вивчення фізики, а американським вченим, що працюють на міністерство, заборонило виїзд до Росії.

Росія повинна розвивати інфраструктуру науки таким чином, щоб менше залежати від можливих санкцій за кордону, заявив глава Міністерства освіти та науки Дмитро Ліванов, коментуючи інформацію про введених в США обмеженнях на роботу з російськими вченими-фізиками.

Як повідомила в минулу п'ятницю газета "Комерсант", Міністерство енергетики США закрило російським вченим доступ в свої найбільші наукові центри з вивчення фізики, а американським вченим, що працюють на міністерство, заборонило виїзд до Росії. Газета послалася на лист, розісланий 7 квітня вченим, які співпрацюють з Брукхейвенської національної лабораторією.

"Ми вважаємо, що потрібно створювати в Росії таку інфраструктуру науки, щоб ми в меншій мірі були чутливі до таких проявів в майбутньому", - сказав міністр журналістам.

Ліванов повідомив, що зараз Мінобрнауки збирає інформацію щодо рішення американської сторони обмежити програми спільної роботи фізиків США та Росії. "Ми зараз аналізуємо ситуацію, звіряємо інформацію, звернемося, якщо потрібно, до Міністерства енергетики США за роз'ясненнями", - заявив міністр.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...