Сноуден офіційно вступив на посаду ректора шотландського Університету Глазго

Інавгураційну промову екс-співробітник спецслужб США виголосив по відеозв'язку: в'їзд до Великобританії для нього закритий.


Екс-співробітник спецслужб США Єдвард Сноуден офіційно вступив сьогодні, в середу 23 квітня, на посаду ректора шотландського Університету Глазго.

Урочиста інавгурація пройшла в старовинному церемоніальному залі – «Бьют-холле», де 18 лютого було оголошено про його обрання більшістю голосів студентів, повідомив директор ВНЗ по зв'язках зі ЗМІ і громадськістю Пітер Айтчісон.

Сноуден виступив перед сотнями присутніх по відеозв'язку з інавгураційною промовою. Він подякував університету за зроблену честь і виразив розчарування тим, що не зміг особисто бути присутнім на зборах. За його словами, в'їзд до Великобританії для нього закритий, оскільки він вважається загрозою для місцевого суспільства.

— Ідея про те, що, вірячи в щось, ми повинні за це стояти, буде для мене керівництвом в ролі ректора університету, — завірив Сноуден аудиторію.

Айтчісон підтвердив, що інавгурація у відсутність обраного ректора, як і виконання їм повноважень у такому разі, «не є безпрецедентними». За його словами, це «не проблема, оскільки головне правило — виступати від імені студентів».

Церемонія передбачала вручення новому володареві посади мантії, «вона була розміщена замість цього на порожньому кріслі», повідомив Айтчісон.

Термін знаходження на посаді ректора Університету Глазго складає три роки, Сноуден змінив на ній депутата Чарльза Кенеді, що займав її два терміни.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...