Студентські протести змусили Кондолізу Райс відмовитися від $ 35 000

Минулого тижня студенти влаштували сидячий страйк біля кабінету глави університету Роберта Барча з вимогою скасувати запрошення для політика.


Протестуючі стверджували, що Райс не може бути спікером, так як вона займала посаду держсекретаря США в той момент, коли адміністрація Буша-молодшого почала війну в Іраку, повідомляє The New York Times.

Перші протестні акції в університеті Рутгерса почалися ще в лютому, коли керівництво навчального закладу повідомило про те, що запросило колишнього держсекретаря взяти участь у святкових заходах. Група викладачів відразу ж прийняла резолюцію, в якій йдеться про те, що Кондоліза Райс зіграла велику роль, допомагаючи адміністрації президента ввести в оману американський народ, зокрема переконуючи жителів США в наявності зброї масового знищення в Іраку, повідомляє Reuters.

У березні глава університету Роберт Барча звернувся з листом до університетської спільноти, в якому він наполягав на тому, що незалежно від політичних поглядів та особистих почуттів членів спільноти «пані Райс є одним з найвпливовіших інтелектуальних і політичних діячів за останні 50 років». Однак дана заява не здобула належного ефекту і акції протесту в університеті продовжилися.

Незважаючи на запевнення Барча в тому, що запрошення залишається в силі, колишній держсекретар все ж відмовилася від відвідування університету та гонорару в розмірі 35000 доларів.

Із заяви самої Райс випливає, що вона відмовилася від виступу, оскільки не хоче відволікати увагу студентів від намічених святкових заходів.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...