У Казахстані експерти створили метод прогнозування, здатний визначити затребуваність професії через кілька років

Фахівці «Рекрутингової компанії Elite» розробили метод прогнозування, здатний визначити затребуваність професії через кілька років, передає Today.kz.

На думку директора з розвитку бізнесу Алії Уразаліевой, складений рейтинг допоможе абітурієнтам визначитися з майбутньою професією. Крім того, ці дані будуть корисні для міністерства освіти і міністерства праці та соціального захисту, а також стануть в нагоді центрам зайнятості для скорочення безробіття.

«У своєму дослідженні ми охопили всі професії. На жаль, в Казахстані немає єдиного класифікатора професій. Навіть на сайтах з пошуку роботи всюди своя класифікація, свої напрямки. Однак нам вдалося все це привести до спільного знаменника », - говорить Уразаліева.

У список спеціальностей, які будуть найменш затребувані в 2019 році, потрапили юристи міжнародного права, економісти широкого профілю, перекладачі (як окрема посада), оператори call центрів і фахівці з навчання персоналу (як окрема посада).

«Цим рейтингом ми не хочемо сказати, що ці професії зникнуть і більше ніколи не знадобляться. Вони будуть найменше затребувані. Особливо це стосується перекладачів англійської мови. Зараз час і ринок вимагає, щоб кожен фахівець знав англійську мову. І вчитися 4 роки для того, щоб бути перекладачем, що це надто витратно », - говорить Уразаліева.

При складанні рейтингу фахівці застосовували комплексний підхід. Вони вивчили ситуацію на ринку праці, наявні держпрограми, обсяг пропозицій про роботу, проаналізували число шукачів та кількість студентів, які зараз навчаються в ссузах і вузах. Також експерти вивчили зарубіжний досвід і оцінили ступінь підготовки у ВНЗ на різних факультетах.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...