10% стипендіального фонду російських вишів перекинули "на більш важливі справи"

Напередодні російські студенти поскаржились на те, що їм затримують виплату стипендій. Виявилось, що це наслідок урядового рішення ще з попереднього року.

Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв на засіданні уряду доручив перевірити опубліковану напередодні виданням "Коммерсант" інформацію про затримки стипендій в російських вишах. Відомства вже почали перевірку, але, як з'ясував "Коммерсант", проблеми з платежами могли бути спровоковані самим урядом, який ще в грудні 2014 року скоротив на 10% стипендіальний фонд для всіх вищих навчальних закладів федерації. Передбачалося, що вузи і їх засновники самі знайдуть відсутні кошти.

Напередодні уповноважений з прав студентів РФ Артем Хромов повідомив "Коммерсант" про те, що у більш ніж 40 російських вишах затримують виплати стипендій. Невиплати в ряді випадків пояснювалися тим, що "гроші спрямовані на більш важливі справи країни".

Напередодні в апараті віце-прем'єра РФ Ольги Голодець заявляли, що в уряду немає планів щодо скорочення стипендіального фонду. Але, як з'ясував "Коммерсант", рішення про це було прийнято ще наприкінці минулого року. 25 грудня 2014 Мінфін розіслав вишам та їх засновникам лист N16-03-06 / 1. У документі повідомляти, що "відповідно до рішень, прийнятих на нарадах у голови уряду РФ Д. А. Медведєва, ліміти бюджетних зобов'язань на 2015 рік затверджені в розмірі 90% від бюджетних асигнувань", скорочення стосувалося "в тому числі і стипендіального забезпечення студентів". Це розпорядження стосується всіх ВНЗ країни.

Уряд РФ чомусь вважав, що цього скорочення ніхто не відчує. Міносвіти та інші засновники вузів повинні були перекинути на стипендії кошти з інших програм. Співрозмовник "Коммерсанта" в уряді запевнив, що у підсумку стипендії "профінансовані в повному обсязі", але допускає, що затримки з їх виплатою "можуть бути пов'язані саме з тим, що певний бюджетний маневр затягнувся".


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...