У Монреалі поліція розігнала мітинг студентів газом та гумовими кулями

Поліція канадського міста Монреаль (провінція Квебек) розігнала акцію протесту студентів, що пройшла в місті напередодні ввечері.


Як повідомляє телеканал CTV, до тисячі студентів вийшли на вулиці Монреаля в знак протесту проти плану жорсткої економії місцевої влади, яка торкнеться багато соціально важливих сфер, в тому числі й освіту.

Протестувальників зустріла поліція в захисному спорядженні. Правоохоронці застосували сльозогінний газ. Відеозапис розгону акції з'явилася в інтернеті. Її опублікував один з користувачів мережі Instagram. Крім того, відео з акції опублікували різні канадські видання і телеканали.

Днем раніше студенти в Монреалі також намагалися провести акцію протесту. Близько 150 людей - студенти Університету Конкордія та коледжу CEGEP - зібралися в центрі міста. Однак поліція оголосила демонстрацію незаконною. Акція була припинена протягом декількох хвилин.

CBC News повідомляє, що мали місце сутички протестувальників з правоохоронцями. У відповідь на дії поліції демонстранти почали кидати в правоохоронців різні предмети. У кількох патрульних машин було вибито скло. CTV повідомляє про як мінімум одного затриманого.

Востаннє масові виступи студентів у Монреалі проходили навесні 2012 року, коли уряд заявив про збільшення плати за навчання. CBC News зазначає, що нинішні протести підтримують не всі студенти. National Post зазначає, що деяким найбільш активним учасникам протестів загрожує виключення з університетів.

Самі протестувальники називають подібні погрози безпрецедентними. Вони заявляють, що не мають наміру здаватися і в найближчі тижні протести триватимуть.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...