Під час нападу на університет у Кенії загинуло більше 150 людей

147 людей були убиті в університеті на сході Кенії, який захопили бойовики сомалійського ісламістського угруповання "Аль Шабаб", повідомляє влада країни.


Як повідомив міністр внутрішніх справ Джозефа Нкаісеррі, силова спецоперація по звільненню студентів завершилась.

За його словами, чотирьох нападників убили. Під час спецоперації вдалось урятувати півтисячі студентів, повідомляє влада. Загалом в університетському комплексі навчаються 815 студентів.

Генеральний секретар Організації об'єднаних націй Пан Гі Мун засудив те, що він назвав "терактом", і заявив, що ООН готова допомогти Кенії у "запобіганні та боротьбі з тероризмом і насильницьким екстремізмом".

Бойовики "Аш-Шабаб", яких пов'язують із "Аль-Каїдою", заявили, що вони утримують християн та звільняють мусульман.

Представник угрупування раніше розповів BBC, що заручників розділили на дві групи і 15 мусульман відпустили.

Один зі студентів Коллінз Ветангула, якого врятували сили безпеки, розповів агенції AP, що християн у його гуртожитку вбивали на місці.

Через напад бойовиків у регіонах поряд Сомалі оголосили нічну комендантську годину. Приблизно 80% студентів університету не є місцевими жителями. У місті Гарісса живуть багато вихідців із Сомалі.

Очевидці розповідали, що університетський комплекс штурмували приблизно п'ять замаскованих бойовиків, які хаотично стріляли у різні боки.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...