Румунські студенти страждають від корупції у своїх університетах

У Румунії стартував новий, 2015/2016 навчальний рік у вищих навчальних закладах. Хронічне недофінансування системи, корупція, малі стипендії та брак місць у гуртожитках є основними проблемами, з якими стикаються студенти.

У Румунії стартував новий навчальний рік у вищих навчальних закладах, але проблеми залишилися ті самі що і в попередні роки - недофінансування системи, недостатня кількість місць у гуртожитках і малі стипендії. Щороку місць у гуртожитках не вистачає, хоча кількість студентів зменшується. Ті, кому все-таки вдалося отримати місце у дво-, три, чотири або п'ятимісних кімнатах, змушені платити досить багато за проживання, і заощадити гроші на харчування та інші необхідні речі, передає RRI.

Державні гуртожитки є найбільш прийнятним варіантом з точки зору вартості проживання студентів, будучи в окремих випадках учетверо дешевшими, ніж приватні, в яких вартість проживання часто перевищує 500 леїв (приблизно 110 євро) на місяць. У цьому контексті як батьки, так і студенти нагадують, що однією з найсерйозніших проблем є майже символічні стипендії.

І Національний альянс студентських організацій Румунії б'є тривогу з приводу найбільш важливих питань, що стоять перед вищою освітою в Румунії на даний момент: корупція і хронічне недофінансування. Студенти хочуть вчитися в чистих університетах, в яких би не було місця для корупції і з нетерпимим ставленням до плагіату та хабарництва - йдеться в прес-релізі Альянсу. У той же час студенти вимагають, щоб щомісячні стипендії покривали вартість проживання та харчування, створення в гуртожитках достатньої кількості місць для всіх, і знижок для всіх студентів на проїзд у міському і залізничному транспорті.

Цього року лідером за кількістю поданих заяв, серед вищих навчальних закладів Румунії, стала Бухарестська Академія економічних наук, точніше всі її 11 факультетів. Відповідний навчальний заклад цього року має 3000 бюджетних місць і майже 2.600 платних.  Водночас у 2015/2016 навчальному році 16 факультетів Бухарестського державного університету мають 4.450 бюджетних місць і 4000 платних. У свою чергу Бухарестський політехнічний університет, що має 15 факультетів прийняв 5000 абітурієнтів.

Уперше в румунській системі вищої освіти, в цьому році студенти з Клуж-Напоки (центр), Ясс (північний схід), Тімішоари (захід) та Бухареста мають можливість навчатися протягом семестру або року в іншому місті, в рамках спеціальної програми обміну досвідом. Харчування і проживання тих, хто вирішив взяти участь у цьому проекті забезпечуватимуться навчальними закладами. З іншого боку, уряд прийняв постанову, яка продовжує на ще один рік право викладати у вищих навчальних закладах  особам, які не мають наукового ступеню, в умовах браку професорсько-викладацького складу у системі вищої освіти Румунії.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...