Російські виші зобов'яжуть зараховувати студентам результати проходження онлайн-курсів в якості оцінки

За повідомлення ЗМІ, Міністерство освіти і науки Росії розробляє нормативну базу, після впровадження якої учні, що пройшли дистанційне навчання по якомусь курсом або предмету, зможуть пред'явити свої результати в навчальному закладі, де їх повинні прийняти.


На думку експертів, такий підхід дозволить вузу бути більш конкурентоспроможною на світовому ринку освітніх послуг.

За даними газети «Известия», Міносвіти РФ готується фактично прирівняти проходження онлайн-курсів і очну форму навчання. На думку відомства, подібний підхід зараз є одним з факторів, що дозволяють вузу бути конкурентоспроможним на світовому ринку освітніх послуг.

Як наголошується, багато провідних університетів світу вже давно використовують переваги онлайн-освіти та активно впроваджують їх в освітній процес.

У відомстві зазначають, що онлайн-освіта підвищує варіативність освітніх програм, дозволяє студенту вибудовувати індивідуальні «освітні траєкторії», а також дає можливість отримувати додаткові професійні знання з обраної спеціальності.

«Якщо студент успішно складає іспит у рамках освоєння курсу, йому буде надано документальне підтвердження результатів навчання - сертифікат. І зараз ми готуємо необхідну нормативну базу, яка дозволить будь-якому російському вузу враховувати цей сертифікат, зараховуючи його як оцінку освоєння відповідного предмета», - пояснили в прес-службі міністерства.

Однак у відомстві підкреслили, що онлайн-освіта в першу чергу покликана доповнити і розширити класичний формат навчання, але не підмінити його цілком.

Як наголошується, першим кроком у спробі створити ресурс електронного навчання стало відкриття Національної платформи відкритої освіти у вересні. В даний час в рамках платформи вже запущено 46 навчальних курсів від декількох російських вузів. На сайті кожен охочий може безкоштовно записатися на вподобані онлайн-курси.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...