Співпраця США і України вийшла на новий рівень

23 червня 2011р. в Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України відбулася зустріч Першого заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євгена Суліми з директором офісу програм ім. Фулбрайта в Україні Мироном Стаховим, з метою підписання протоколу про співпрацю.


«Міністерство зацікавлене в співпраці і дуже тішить той факт, що американські колеги підтримують ініціативи міністерства. Ми готові забезпечити стажування та навчання талановитих студентів у Сполучених Штатах Америки за рахунок держави», - зазначив Перший заступник Міністра на початку зустрічі.

Після спілкування та обговорення планів на подальшу співпрацю Євген Суліма та Мирон Стахов підписали протокол. Зокрема, цим двостороннім документом передбачено:

  • розширення академічної мобільності та інтернаціоналізації освіти шляхом обміну з метою покращення взаєморозуміння, виховання громадян світу і розвитку лідерів в обох країнах;
  • створення сприятливих умов для розвитку відносин між вищими навчальними закладами України і США для розширення співробітництва між науковцями і викладачами;
  • підтримка спільних заходів і програм для стимулювання і заохочення інновацій в управлінні освітою та навчанні і проведенні досліджень у різних галузях соціальних, гуманітарних, природничих і прикладних/технічних наук;
  • сприяння життєздатності українських закладів вищої освіти та їх інтеграції у світову освітню і наукову спільноту.

Також, відповідно до протоколу, сторони спільно оголошують щорічні конкурси для забезпечення якомога ширшого розповсюдження інформації про програми ім. Фулбрайта серед українських вищих навчальних закладів, студентів і науковців. Це доповнюватиме зусилля Офісу програм ім. Фулбрайта в Україні, спрямовані на доступ до віддалених регіонів. Відповідно до правил проведення програм ім. Фулбрайта, оголошення про конкурс і конкуренція будуть загальнонаціональними. Для того, щоб безпосередньо взяти участь у конкурсі, кандидатам необхідно звертатися до Офісу програм ім. Фулбрайта в Україні.

Відбір українських кандидатів для участі у програмі ім. Фулбрайта буде здійснюватися на підставі основних принципів національного відбору, встановлених Радою із стипендій ім. Дж. Вільяма Фулбрайта, а саме: відкритого конкурсу, свободи від політичного втручання і неупередженого колегіального експертного розгляду. Участь представників Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України у місцевій відбірковій комісії, яку формує Офіс програм ім. Фулбрайта в Україні, буде дозволено тільки для спільно фінансованих програм обміну, відповідно до окремо узгоджених Меморандумів про взаєморозуміння.

Протокол набрав чинності з дати його підписання і діє протягом 5 років.


Поділіться з друзями:   

Останні новини