Проект «Сколково» залишається без фінансування

Британська компанія ВР заморозила інвестиції в проект фонду «Сколково».

В середині вересня під час візиту прем'єр-міністра Великобританії Девіда Кемерона до Москви мало відбутися підписання угоди щодо створення трирічного дослідницького проекту «Інтенсифікація теплообміну і каталізу» між ВР, фондом «Сколково», Інститутом каталізу ім. Борескова і Імперським коледжем Лондона.

Спонсорами проекту вартістю 6700000 фунтів мали на паритетних засадах стати ВР і фонд «Сколково», очолюваний співвласником ТНК-ВР Віктором Вексельбергом. Але в останній момент британська компанія відмовилася підписувати документи.

За даними газети, причина такого рішення криється в конфлікті акціонерів ТНК-ВР. Британська компанія заморозила інвестиції, пославшись на те, що побоюється звинувачень в порушенні акціонерної угоди компанії, за яким усі проекти на території Росії та Україні партнери повинні реалізовувати насамперед через ТНК-ВР. Як розповіло джерело, компанія звернулася за оцінкою проекту до консорціуму російських акціонерів ТНК-ВР - AAR (Alfa group Михайла Фрідмана, Acceses Леоніда Блаватника і Renova Віктора Вексельберга). Таким чином, пише газета, ВР застосувала проти російських акціонерів ТНК-ВР той же зброю, якою вони зруйнували угоду британської компанії про стратегічне партнерство з «Роснефтью».


Останні новини


Новини партнерів:

загрузка...
Loading...