Новий міні-комп'ютер від Samsung буде працювати на базі Chrome OS

Chromebox - новий комп’ютер від Google та Samsung Компанія Samsung разом з Google представила міні-комп'ютер Chromebox на базі операційної системи Chrome OS.


Розміри комп'ютера - 19 на 19 сантиметрів при товщині в 3,3 сантиметра. Вага пристрою - 1,1 кілограма. Chromebox можна підключити до монітору з роздільною здатністю до 1920 на 1200 пікселів. У комп'ютера є порти USB, DVI і DisplayPort, модулі Bluetooth і роз'єм Ethernet. Chromebox стане першим настільним ПК на Chrome OS. Раніше під керуванням цієї ОС працювали тільки ноутбуки.

Chromebox дозволяє переглядати файли Microsoft Office та низку інших форматів без встановлення додаткового ПЗ. Файлова система комп'ютера інтегрована з Google Drive. За кілька тижнів з'явиться підтримка офлайнового режиму для Google Docs. ПЗ комп'ютера оновлюється і встановлюється автоматично. Крім комп'ютера-"коробочки", Samsung анонсувала також новий ноутбук на Chrome OS - Series 5550 c 12,1-дюймовим екраном. Він важить півтора кілограма. Від батареї "хромобук" може працювати протягом шести годин. І Chromebox, і ноутбук мають чотири гігабайти оперативної пам'яті і використовують процесори Intel Core.

"Коробочка" коштує 329 доларів, а ноутбук - 449 доларів за версію з Wi-Fi і 549 доларів за версію з Wi-Fi і 3G. В основі Chrome OS лежить браузер Chrome. Google постійно оновлює анонсовану у 2009 році операційну систему. У квітні компанія додала в інтерфейс Chrome OS файловий менеджер, панель запуску додатків і панель задач.


Останні новини