Фінські вчені реалізували систему навігації усередині приміщень за допомогою магнітного поля Землі

Вчені з фінського університету Оулу розробили вельми незвичайну систему навігації усередині приміщень, в основі якої лежить використання магнітного поля планети.


Нагадаємо, що GPS-навігація всередині приміщень не особливо функціональна, так як сигнал із супутників практично не пробивається крізь бетонні конструкції. Як варіант, це тріангуляція за допомогою стільникових веж і точок доступу Wi-Fi, але вона неточна. Хоча Google змогла реалізувати навігацію всередині приміщень на основі цих даних, але далеко не у всіх будинках це реально зробити. Фіни ж змогли домогтися точності визначення місцеположення всередині приміщень з точністю від 10 см до 2 метрів, при цьому не використовується ні GPS, ні стільникові вишки, ні точки доступу Wi-Fi.

Зараз розвитком нової технології займається компанія IndoorAtlas, яка є підрозділом Університету Оулу. Все, що необхідно для реалізації навігації усередині приміщень - це магнітометр, яким оснащено багато сучасні смартфони (використовується в якості цифрового компаса), а також спеціальний додаток. Магнітне поле Землі в кожному приміщенні набуває унікальний малюнок за рахунок всіляких перекриттів, балок та інших елементів будівлі. IndoorAtlas пропонує використовувати цей малюнок для створення карти, за рахунок якої і буде відслідковуватися місце розташування користувача. Приклад роботи системи IPS (Indoor Positioning System) продемонстрований на відео нижче:

Вчені розробили спеціальний додаток Map Creator, за допомогою якого будується карта магнітного поля, а потім накладається на схему приміщення, створену всередині програми Floor Plans. Крім того є API для розробників, завдяки якому вони зможуть використовувати технологію в своїх продуктах.


Останні новини