Корейським вченим вдалося створити повністю гнучкий гаджет

Вченим вдалося розробити універсальну конструкцію, яка дозволяє створювати ефективні гнучкі джерела живлення.


Вчені з корейського інституту науки та технологій KAIST повідомили про розробку гнучкого елементу живлення, здатного забезпечувати електричною енергією гнучкі дисплеї.

"Літієво-іонні батареї, здатні до перезарядки - є одними з найбільш ймовірних кандидатів на роль гнучких джерел живлення, проте електроди для таких батарей можна виготовляти лише з декількох матеріалів", - заявила група вчених на чолі з професором кафедри матеріалознавства Кеоном Жа Лі.

За словами дослідників, їм вдалося розробити універсальну конструкцію, яка дозволяє створювати ефективні гнучкі джерела живлення незалежно від хімічного складу їх електродів.

Створена вченими KAIST гнучка батарея, повністю складається з твердих елементів, показала рекордну питому енергоємність в розмірі 2,2x103 мВч/см3.При деформації потужність батареї не змінювалася, що було підтверджено під час випробувань.

"Наш прорив в конструюванні гнучких високопродуктивних тонкоплівкових батарей прискорить появу нового покоління повністю гнучкої електроніки, яка буде у своєму складі матиме такі гнучкі компоненти, як дисплеї і пам'ять", - заявив Лі.

Вчені підключили до батареї імпровізований дисплей, що складається з шару електродів, тонкоплівкового світлодіода, трафарету і прозорої захисної плівки. В результаті їм вдалося сконструювати повністю гнучкий електронний гаджет, де на чорному тлі підсвічується жовтим кольором абревіатура інституту "KAIST".


Останні новини