Марсохід Curіosіty передав перший кольоровий знімок з Марсу

Марсохід Curіosіty передав перший кольоровий знімок марсіанського ландшафту, розташованого на північ від місця посадки, повідомляє НАСА.


Напередодні найважчий і найскладніший марсохід здійснив успішну посадку в кратері Гейла в південній півкулі планети. Відразу після посадки ровер зробив кілька знімків за допомогою службових камер Hazcam, розташованих на корпусі апарата й призначених для виявлення перешкод на його шляху. На цих чорно-білих знімках видно тінь марсохода на поверхні, його колеса.

Перший кольоровий знімок був зроблений камерою MAHLІ (Mars Hand Lens Іmager), установленою на маніпуляторі марсохода й призначеною для зйомки зразків мінералів. На фотографії видно північний вал кратера Гейла.

Знімок вийшов не різким, тому що камера знімала крізь пилезахисне покриття, на якому під час посадки осіли частки ґрунту. Фотографія повернена на 30 градусів, оскільки маніпулятор ще перебуває в перелітному положенні.

Як очікується, пилезахисне покриття буде зняте через тиждень, приблизно тоді ж маніпулятор буде переведений в "бойове" положення, і камера зможе робити різкі знімки не з "заваленим" обрієм.


Останні новини