Ліки зможуть тестувати на симуляторі організму людини

Вчені з Массачусетського технологічного інституту (MIT) отримали від оборонного наукового агентства DARPA і Національного інституту здоров'я США 32 млн дол на розробку технологій, які істотно прискорять темп ефективність фармацевтичних випробувань.


В рамках проекту BIO-MIMETICS фактично буде створений електромеханічний симулятор організму людини, який дозволить спостерігати за різними реакціями на лікарські препарати. Розробляється платформа буде імітувати людську фізіологію в лабораторних умовах, використовуючи масив мікрофлюідних чіпів, електронних систем управління, людських живих клітин і тканин.

Комплекс BIO-MIMETICS буде поєднувати технології, розроблені в MIT, наприклад, універсальний мікрофлюідний модуль, який може імітувати до 10 людських мікрофізіологіческіх ланцюгів, відповідальних за роботу органів.

Подібні модулі зможуть імітувати роботу органів і систем, що містять широкий спектр тканин людини. У цей список увійдуть система кровообігу, імунна та ендокринна системи, шлунково-кишковий тракт, шкіра, а також кістково-м'язова, нервова, репродуктивна, дихальна та сечовидільна системи.

Метою програми BIO-MIMETICS є створення універсальної платформи, здатної точно спрогнозувати наслідки застосування того або іншого лікарського препарату або токсичних речовин. Завдяки новій технології виробники ліків зможуть оперативно проводити тестування нових препаратів і швидше і безпечніше переходити до клінічних випробувань. Для пацієнтів це означає, що перспективні ліки, які рятують від багатьох небезпечних недуг, будуть з'являтися на прилавках аптек набагато раніше.

Також нова технологія стане в нагоді для досліджень та адаптації перспективних методик лікування, таких як регенераційні та персоналізована медицина.


Останні новини