Скоро буде запущена перша комерційна приливна електростанція

Перша комерційна приливна електростанція, встановлена біля узбережжя штату Орегон, США, готується до запуску.


В даний час станція проходить фінальне тестування перед запуском. Це перша комерційна приливна електростанція, яка повинна не тільки забезпечити електроенергією близько 1000 будинків, але і принести своїм господарям прибуток.

Електростанція PowerBuoy розроблена компанією Ocean Power Technologies. Основна її частина - 260-тонний "буй" шириною в 12 м під назвою PowerBuoy. Простими словами його можна описати як поршень, який переміщається вгору / вниз під дією хвиль і виробляє електроенергію. У підводній частині буя знаходиться масивний вантаж, кабель і, при необхідності, трос для кріплення до дна. У верхній частині розміщено поплавок, з'єднаний штоками з двома поршнями, які, в свою чергу, з'єднані з простим генератором. У набігає хвилі поплавок піднімається вгору, а потім опускається вниз - таким чином виробляється "дармове" електрику. Підводна частина буя має довжину 30,4 м, а надводна - 9,1 м. Буй встановлюється дуже просто: підтаскувати буксиром в горизонтальному положенні, потім фахівці з'єднують електрокабелі і перевертають буй у вертикальне, робоче, положення.

PowerBuoy розмістили в 4 км від узбережжя США, в північній частині Тихого океану, де вітри безперервно котять хвилі і створюють величезну енергонасичену зону для установки приливних генераторів. Якщо експлуатація першої комерційної американської припливної електростанції буде успішна, можна очікувати справжнього буму подібних проектів. Система PowerBuoy вкрай проста в установці, обслуговуванні і не боїться сильних штормів. Ці якості вигідно відрізняють її від інших систем на основі великих підводних турбін, що використовують енергію підводних течій.


Останні новини