Ентузіасти подубують місячний ліфт

На сайті Kickstarter в кінці минулого тижня опублікований цікавий проект космічного місячного ліфта, який допоможе освоїти Місяць і дасть матеріал для розробки нового способу доставки вантажів на навколоземну орбіту і назад.


Ідея космічного ліфта виглядає простий: по тросу, натягнутому між космічною станцією на орбіті і заякореного на поверхні Землі, рухається вантаж. Це виключно дешевий спосіб виведення вантажів в космос, проте на шляху його реалізації ще стоїть безліч технічних проблем.

Люди з LiftPort Group планують знайти спонсорів для апробації своїх ідей і створення космічного апарату, оснащеного ліфтом для транспортування вантажів на поверхню Місяця. Треба відзначити, що їх вельми успішний аналогічний проект LiftPort (60 наукових партнерських організацій та близько 1 тис. волонтерів) був зруйнований економічною кризою 2007 року.

На думку розробників з LiftPort Group, на відміну від космічного ліфта для доставки на орбіту Землі, місячний ліфт можна створити вже зараз - необхідні лише фінансові кошти і додаткові дослідження.

Найближчим часом команда планує провести тести з підйому робота-ліфта на висоту до 2 км. Спочатку повітряна куля підніме і натягне трос, а потім робот почне підійматися по ньому вгору. Цей, простий на перший погляд, експеримент насправді пов'язаний з безліччю труднощів: малим запасом енергії у робота, вітром, низькою температурою на великій висоті і т.д. Розробники планують провести серію подібних експериментів, досягнувши можливого на Землі стелі (при нинішніх технологіях космічних ліфтів) - висоти 30 км. На цю частину проекту планується витратити більше 250 тис. дол, при цьому LiftPort Group тільки за кілька годин після опублікування свого проекту на Kickstarter заробила більше 100 тис. дол

Якщо ж їм вдасться зібрати 3 млн дол, розпочнеться робота з підготовки досвідченого космічного апарату, оснащеного місячним ліфтом.


Останні новини