Китайці будуть шукати інопланетян в Антарктиді

Китайські астрономи вирушають до Антарктиди, щоб шукати землеподібні населені планети. В даний час вже встановлено перший з трьох антарктичних дослідних телескопів на плато Купол Аргуса, розташованому на найвищій точці антарктичного континенту.


Однак для управління цим інструментом використовується супутниковий зв'язок та автоматика, що обмежує можливості телескопа.

У зв'язку з цим Китай планує навесні наступного року відправити до Антарктиди людей, які зможуть зайнятися пошуком заселених планет безпосередньо з антарктичної обсерваторії. Згодом місія буде розширена, оскільки Антарктика має найкращі на Землі умови для астрономічних спостережень. Перш за все там дуже рівна поверхня, прозора атмосфера і невелика кількість турбулентності. Наземні телескопи в даному регіону планети можуть зібрати велику кількість ціною інформації.

Перший китайсько-австралійський телескоп AST3-1 в Антарктиді має дозвіл 5280x10560 пікселів. Він може стати початком великомасштабної програми "астрономічного освоєння" Антарктиди і допоможе в пошуку населених екзопланет

Китайські вчені сподіваються знайти не менше 10 землеподібні планети. За словами директора Китайського Центру Антарктичної астрономії Ванга ліфа, це цілком реально, навіть враховуючи, що подібні планети можуть знаходитися на відстані тисяч світлових років від Землі.


Останні новини